Star Citizen Oyun İncelemesi
Chris Roberts’ın hayatı boyunca ürettiği en iddialı proje olan Star Citizen bir süredir alfa aşamasında bizlerle beraber ve açık konuşmak gerekirse hiç de kolay bir yoldan gitmedi.

Oyuncuların mikro ödeme olayına bile mesafeli yaklaşmaya başladığı günümüzde oyun içinde kullanacağınız gemiyi gerçek para ile satın aldığınız ve daha iyi bir gemiye geçmek için yine cüzdanınızı masaya vurmanız gereken bu oyun müthiş bir ilgiyle karşılaştı ve şimdiye kadar 100 milyon doların üzerinde gelir elde etti. 

Öyle ki, 2500$ fiyat etiketi ile satılan gemiler bile satış beklentilerinin kat kat üstüne çıktı. Gamescom esnasında yayınlanan Alpha 3.0 videosu yakın zamana kadar A noktasından B noktasına uçmaktan başka bir şey yapamadığımız bu oyunun geldiği noktayı göstermesi açısından dikkat çekici. Uzun süredir beklenen ve nihayet Eylül başlarında kavuşacağımızı beklediğimiz 3.0 versiyonunda oyuna keşfedilebilir bir güneş sistemi eklenmekte ve buna atmosfere giriş ve gezegene iniş gibi merakla beklediğimiz mekanikler de dahil. 

Ayrıca bu versiyonda oyunun eski versiyonlara göre çok daha sorunsuz, çok daha optimize ve “tamamlanmış” gözükeceği söyleniyor. Star Citizen son yılların en tutkulu projelerinden birisi ve nihayet gelişimini tamamlayıp piyasaya çıktığında sadece uzay simülasyonu tutkunlarına hitap etmekten çok daha fazlasını başaracağı kesin.

Star Citizen: Gamescom Alpha 3.0 Demo

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları