Geçen yıl Samsung karşılaştığı batarya sorunu sebebiyle milyonlarca telefonu geri almış ve ücretleri iade etmişti. Apple'ın yeni piyasaya sürdüğü iPhone 8 Plus'da ekran patlaması ve batarya şişmesi meydana geldiği haberler çıktı.

Şimdiye kadar 5 iPhone 8 Plus'ın bataryası şişti veya ekranı patladı.

Şimdiye kadar 5 iPhone 8 Plus'ın bataryası şişti veya ekranı patladı.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 8 Plus modellerinin batarya sorunu olabileceğine yönelik haberler gündeme bomba gibi düşmüştü. Hatta Tayvan'da yaşayan bir iPhone 8 Plus kullanıcısı telefonunun bataryasının şiştiğini ve ekranının patladığını açıklamış, bununla ilgili görselleri paylaşmıştı.  Bu durumun neredeyse aynısı ise dün Yunanistan'da gerçekleşti.  Şimdiye kadar çıkan haberler doğrultusunda 5 adet iPhone 8 Plus telefonda pil sorunu ortaya çıktı. 

Çıkan haberler ve yaşanan sorunlar sonrasına Apple'a bir rapor sunuldu ve firma bu konuyu araştırmaya başladı. Fakat henüz firma tarafından hiç bir açıklama yapılmadı. 

Sadece 5 adet telefonda sorun yaşanması problemin vahametini az gibi gösterebilir fakat henüz ülkemiz dahil bir çok ülkede satışa çıkmadı ve daha milyonlarca iPhone 8 Plus piyasaya çıkacak. Problem eğer büyürse ve geçen yıl Samsung'un başına gelen Note 7 batarya problemi tarzında bir sorunla karşılaşırlarsa bu Apple'a büyük zarar verecektir. 

iPhone 8 Plus almayı düşünüyorsanız siz yine bir kaç ay bekleyin ve öyle alın diyelim. İşinizi sağlama almış olursunuz ve olası bir ilk parti sorunundan kurtulursunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları