Almanya'da Hannover-Langenhagen Havalimanı'nda Afrin operasyonunu protesto için izinsiz gösteri yapan Terör örgütü pkk yandaşları, alanda bulunan Türk yolculara saldırdı.

Alman gazetelerine ait internet sayfalarında yer alan görüntülerde, Hannover-Langenhagen Havalimanı içerisinde ellerinde pkk paçavraları ile izinsiz gösteri yapan bir grup terör yandaşı, onlara tepki gösteren Türk yolculara sopalarla saldırdılar.

Olayın ardından Hannover polisi tarafından yapılan açıklamada, havalimanında gerçekleşen bu olaya polisin hemen müdahale ettiği ve dağıtmak için biber gazı kullandığı açıklandı. Gerçekleşen gösterinin aslında burada bulunan bir Türk hava yolu şirketine karşı yapıldığı ve kesinlikle polisten izin alınmadığı ifadeleri yer alırken, çıkan olaylarda iki kişinin hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

Çıkan olaylarda göz altına alınan kişiler hakkında ise mala zarar vermek ve adam yaralamaktan soruşturma başlatıldığı ve yaklaşık olarak 180 kişinin karıştığı kavgaya bağlı olarak İstanbul'a gidecek olan uçağın yarım saat rötarlı hareket ettiği aktarıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları