FETÖ Terör Örgütünün Mor Beyin isimli yazılımı yüzünden mağdur olduğu belli olan 1823 kamu personeli 697 sayılı KHK ile görevlerine iade edildi.

Son günlerde ortaya çıkan Mor Beyin yazılımı yüzünden binlerce kişinin ByLock uygulamasını telefonlarına yüklemediği halde ip adresleri ByLock kullanıcısı gibi gözükmüş ve FETÖ terör örgütü üyeliğinden işlem başlatılarak işlerin ihraç edilmişlerdi.

Son açıklanan bilgilere göre Mor Beyin yazılımı yüzünden telefonlarında ByLock tespit edildiği anlaşılan 11 bin 480 kişi içerisinde kamuda görevlilerinden ihraç edilen toplam 2 bin 168 kişi içerisinden 1.823 personel hakkında yapılan incelemeler neticesinde FETÖ üyesi olmadığı, bununla birlikte herhangi bir irtibatı veya iltisakı da bulunmaması nedeniyle görevlerine iadeleri kararlaştırıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan 697 sayılı KHK ile bu kamu personelleri görevine iade edilmesi ile birlikte bazı kamu kurumlarından ve kuruluşlarında 214, TSK'dan ise 48 kişi olmak üzere toplam 262 kişi ihraç edildi, bir televizyon ve bir radyo kanalı ise kapatıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları