Çin'li telefon üreticisi OnePlus firması daha önceden satışa sunduğu ve çok beğeni alan OnePlus 3T'nin ardından yeni modeli olan OnePlus 5 için hazırlıklarını hızla sürdürüyor.

Piyasaya çıktığı ülkelerde OnePlus 3T modelinin düşük fiyatı ve yüksek performansı sayesinde yüksek satış rakamları ve müşteri memnuniyeti yakalayan Çinli OnePlus firması geçtiğimiz yıl elde ettiği başarıyı yeni amiral gemi modeli için kollarını sıvadı ve yine rakipleri ile kıyasıya rekabet için yeni modeli olacak One Plus 5'i üstün özelliklerle donatacağı söylentileri sızmaya başladı.

Neden yeni modelin ismi OnePlus 4 değil de One Plus 5 diyecek olursanız Çince'de dört rakamı ölümü çağrıştırdığı için uğursuz olduğuna inanılıyor ve bu yüzden yeni modeli direk 5 olarak piyasaya sürecekler.

OnePlus 5 Teknik Özellikleri

Bir önceki sürümü 6 GB RAM ile piyasaya süren firma yeni modeli OnePlus 5'te bu kapasiteyi biraz daha artırarak 8GB yapacak ve böylece bu alanda şimdilik rakipsiz olmayı hedefliyor. Bilindiği gibi Çinli firmalarda özellikle RAM konusunda büyük bir rekabet yaşanıyor. Hali hazırda yeni piyasaya sürülecek bir çok amiral gemisi modelinde 4 GB RAM kullanıldığını hatırlamak isterim.

Rakiplerinden geri kalmayacak ekran kasa oranına sahip olması beklenen OnePlus 5'te işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 835 platformu ve Adreno 540 grafik işlemcisi kullanılacak.

Artık yeni telefonlarda görmeye alıştığımız çift kamera ise bu modelde de yer alıyor ve telefonun arkasında çift kamera yer alacağı söylentiler arasında. 

Telefonun ekran çözünürlüğü ise 2560 x 1440 piksel ile oldukça tatminkar gözükmekte.

OnePlus 5 Fiyatı

OnePlus 5'in fiyatı konusunda resmi bir açıklama olmasa da 500 dolar seviyesinde bir fiyatla piyasaya sürüleceği söylenebilir.

Ülkemizde resmi olarak satışının yapılmadığı markayı çeşitli ithalatçı firmalar ve şahıslar aracılığı ile alabiliyorsunuz.

Telefonun çıkış tarihi konusunda henüz açıklanan bir bilgi bulunmuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları