iPhone X'de Bozuk Hoparlör Sorunu Ortaya Çıktı
Apple'ın en yeni modeli olan iPhone X'i alan bazı kullanıcılar telefonun ahizesinden seslerin bozuk geldiğini iddia ettiler. Hatta aynı sorun sadece konuşurken değil müzik dinlerken de yaşanıyor. Apple sorun olduğunu kabul ediyor.

Daha önceden Google Pixel 2 modelinde de yaşanan hoparlörden gelen tıkırtılı ses sorunu maalesef Apple'da da yaşanmaya başladı. Hepsinde olmasa da bazı kullanıcılar telefonla konuşurken ahizeden uğultulu ve çatırtılı ses geldiğini belirtiyor. iPhone X sahiplerinin yaşadığı bu sorunun sadece telefon görüşmesi sırasında olmadığı, müzik dinlerken de aynı sorunun yaşandığı şikayetleri var.

Twitter, Reddit ve MacRumors forumu gibi yerlerde bu konuyla alakalı bir çok şikayet var. Bunlardan birisinde dback83 kullanıcı adlı kişi elindeki iPhone X marka telefonun hoparlörünün ses seviyesi %50 seviyesindeyken bile çok kötü ses verdiğini, bu seviyenin %80 de yukarı çıktığı zamanlarda ise gelen sesin dinlenemeyecek kadar kötü olduğunu belirtiyor. 

Bu sorun telefonlarda zil sesi, müzik, video vb. bütün ses çalmaları sırasında kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Konuyla ilgili Apple tarafında ise ilgili sorundan haberdar oldukları ve iPhone X hoparlör sorununu çözecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştıkları bilgili verildi. Şirketin yaptığı açıklamada bütün telefonlarda bu sorunun olmadığı ve çok az sayıda müşterinin bu problemden etkilendiği söylendi.

Hali hazırda ise bu sorunu yaşayan kişiler mağazalardan iPhone X telefonlarını yenisiyle değiştirebiliyorlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları