IPhone 6s ve üzeri cihazlarda yer alan 3D Touch özelliği ekrana dokunma sertliğinizi algılayarak size farklı seçenekler sunmaya yarayan ve böylece ekrana dokunma sayınızı azaltan ve normal kullanımda oldukça fayda sağlayan bir özellik. Peki 3D Touch özelliğini etkin ve doğru kullanmak için yapmamız gereken ayarlar neler ve bu ayarları nasıl yapabiliriz?

IPhone 3D Touch Ayarları Nasıl Yapılır?

·        Öncelikle Ayarlar menüsüne giriyoruz.

·        Genel sekmesinden sonra Erişilebilirlik menüsünüaçıyoruz.

·        Alt satırlarda yer alan 3D Touch seçeneğinibuluyoruz.

·        3D Touch özelliğini kullanmamayı tercihederseniz, hemen yanındaki açık / kapalı seçeneğinden kapatabilir veistediğiniz zaman aynı yerden açabilirsiniz.

·        Ayarların içine girdiğinizde Hafif, Orta ve Sert olarak üç seçenekle karşılaşırsınız. Varsayılan olarak Orta düzeydeki hassasiyet seçili gelecektir.

Hafif hassasiyet seçeneği, küçük ve kısa süreli dokunuşların dahi işlevsel olmasını sağlar. Sert seçeneği ise sertçe basmanızı gerektirir. Hangisinin size uygun olduğunu anlamak için ayarları kaydetmeden hemen alt kısımdaki test ve ön izleme alanını kullanabilirsiniz.

3D Touch Özelliği Tam Olarak Ne İşe Yarıyor?

3D Touch Özelliği Tam Olarak Ne İşe Yarıyor?

iPhone 6s ile tanıştığımız 3D Touch özelliğini bundan sonraki tüm iPhone cihazlarda göreceğiz. Bu özelliği en temel şekilde açıklamak gerekirse, ekrana dokunduğumuzda ne kadar basınç uyguladığımızı anlayarak bize farklı seçenekler sunar. Bu seçenekler genelde içerik ön izleme, hızlı eylemleri görüntüleme ve açılır menülere ulaşmakla ilgilidir.

3D Touch teknolojisi, herkesin dokunma gücü ya da alışkanlığının farklı olabileceği değerlendirilerek farklı ayarlara imkan tanıyor. Bu ayarları yukarıda açıkladığımız adımları uygulayarak size uygun şekilde yeniden yapılandırabilir siniz. Bir çok kullanıcı için Orta hassaslık düzeyi uygun olsa da, ekrana dokunurken nazik davrananlar için Hafif ayar, sert davrananlar için ise Sert ayarları kullanmak faydalı olabilir.

iPhone ve iPhone Plus modellerindeki 3D Touch özelliği nedir?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları