Henüz kimliği belirlenemeyen hackerler ABD'nin Dallas şehrinde merkezi acil durum siren sistemine gererek gece yarısına doğru bütün sirenleri çaldılar.
Donanımhaber

 Hackerlerin teknoloji firmalarını, siteleri veya kurumları hacklediğine alışmıştık fakat Dallas'tan gelen haber hackerlerin ne kadar ileri gidebileceğini ve halka korku salabileceklerini bir kez daha göstermiş oldu. Yapılan bu hack işleminin ardından şehirdeki acil durum sirenleri çalmaya başladı.

Dallas şehrinde bulunan toplam 156 adet sirenin hepsi saatler 23:40'ta çalmaya başladı ve bunu duyan vatandaşlar birden endişeye kapıldılar. Sirenlerin nedenini öğrenmek için televizyonlar ve sosyal medyada bilgi arayanların yanı sıra Acil Durum Ofisi'de olayı araştırarak bir hack saldırı olduğunu anladı ve bu sirenlerin tamamını ancak 01:20'de kapatabildi.

Dallas Halkı Paniğe Kapıldı

Tamamı bir buçuk saat süren sirenlerin ardından acil durum görevlilerini arayıp bilgi almaya çalışan kişi sayısının 4400 kişi olduğu ve bu anlık yüklenmenin ardından acil durum hatlarında kilitlenme yaşandığı için arayanlar bir süre hatta beklemek zorunda kaldılar.

Konu üzerine araştırma başlatan FBI Dallas'ta her hangi bir acil durum olmadığını halka Twitter üzerinden duyurdu. Daha sonra bir açıklama yapan Dallas Belediye Başkanı bu tarz ve benzer olayların tekrar etmemesi için sistemlerin yeniden kontrol edileceğini ve alarm sistemi hackleyenlerin en kısa sürede bulunup ceza alacağını belirtti.

Şehirdeki sirenlerin hepsinin çaldığı anları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Dallas Şehrindeki sirenlerin hepsinin çaldığı anlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları