Çok nadir görülen ve fenomen bulutlar olarak adlandırılan merceksel bulut İngiltere'de bir zamanların efsane uçağı Concorde şeklinde görüntülendi. Oldukça gerçekçi görünen bu bulutlar yüzünden bir çok kişinin ufo ihbarı yaptığı bilinmektedir.

Dünyanın en hızlı yolcu uçağı olarak bir süre hizmet veren ve 2003 yılında hizmetini durduran Concorde, İngiltere'nin Yorkshire bölgesinde bir bulut şeklinde ortaya çıktı. Amatör bir fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğrafta "Merceksel Bulut" olarak bilinen ve oluşturduğu şekiller sayesinde fenomen bulut olarak anılan bulutta şekil olarak devasa bir Concorde uçağını andırdığı görülmekte.

İsminin Thomas Beresford olduğu açıklanan amatör fotoğrafçının yakaladığı bu uçak şeklinde bulut fotoğrafı karesindeki bulut aslında çok nadir görülmekte ve havadaki ısı değişimleri sabitken rüzgarın belirli bir yönde ve oranda esmesi nedeniyle düzenli şekillere giriyor ve görenlerin gerçek hissine kapılmasına sebep oluyor.

Bilindiği gibi Air France ile British Airways'in ortak üretimi olarak piyasaya çıkan Corcorde uçak ses hızından 2 kat fazla hızda seyahat imkanı sağlıyor. 2000 yılında Fransa'da yaşanan uçak kazasında 109 kişi hayatını kaybetmişti. Daha sonra hem uçuşların çok pahalı olması nedeniyle ( ortalama uçak bile 12 bin dolar seviyesindeydi) ticari gerekçeler nedeniyle 2003 yılında son seferini yaparak hizmetten kaldırıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları