Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde teröristlerle girilen silahlı çatışma neticesinde ilk belirlemelere göre 1 Polis memuru yaralanırken 1 terörist öldürüldü. Çok sayıda ambulansın sevk edildiği bölgede güvenlik önlemleri artırıldı. Öldürülen teröristin canlı bomba saldırısı yapmak üzere olduğu öne sürüldü. Çatışmada henüz sayısı tam belli olmayan teröristlerin bir kısmı kaçtı. Aramalar devam ediyor.

Eminyet'e saldıran teröristlerin canlı bomba saldırısı düzenlemeye çalıştığı polisin durumu fark ederek olaya müdahale ettiği ve bunun üzerine çatışma çıktığı öne sürüldü.

İzmir'de olduğu gibi yine Gaziantep'te de polisin erken davranması ve tehlikeyi anlaması büyük bir faciayı önledi. Polis canlı bomba saldırısı yapmaya çalışmadan önce polisin müdahale etmesi üzerine çatışma yaşandı. 

Emniyet müdürlüğüne girmeye çalışan teröristler ve canlı bomba müdahale sonrasında kaçmaya çalıştıkları ve emniyetin karşısında yer alan bir iş merkezine ait otoparkın içerisine girdikleri ihbarı üzerine Özel harekat polisleri bu bölgeye operasyon yapmaya devam ediyor.

Gaziantep Emniyet müdürlüğü önünden canlı yayın ve ilk görüntüler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları