En Ucuz Telefon Fiyatı Sadece 15$ Olan Nokia 105 Tanıtıldı

pomeranian boo fiyatları

HMD Global tarafından yeniden piyasaya sürülen Nokia modellerinde artık Android işletim sisteminin olduğunu görmeye başladık. Fakat Nokia bu sefer gelir seviyesi çok düşük olan ülkelerde satılması amacıyla ucuz telefon üretimini de yaptığını gösterdi. 

Bu amaçla üretilen yeni model Nokia 105 modelinin tanıtımı yapıldı. Tasarım olarak eski telefonlara bezense de Nokia 105 fiyatıyla herkesi şaşırmayı başardı. Yeni modelin fiyatının yalnızca 15$ olacağı belirtildi. 

Telefon içerisinde çok bir özellik olmasa da Alo demeye yarıyor, mesaj atılabiliyor, ve artık telefonlarda pek görmeye alışkın olmadığımız FM radyo yer alıyor. Efsane yılan oyununun yeni versiyonu olan Snaje Xenzia‘da telefonda yüklü.

Nokia 105 Özellikleri

Nokia 105 Özellikleri

Nokia 105 teknik özelliklerine bakınca, 1.8 inc büyüklüğünde bir QVGA ekrana sahip ve içerisinde ki 800 mAh bataryasıyla birlikte kullanıcılara 15 saat konuşma süresi sunmaktadır. Ayrınca sadece 4 MB RAM ile 4 MB dahili depolama hafızasına sahip. Telefonda yer alan 3.5 mm kulaklık girişi ile FM Radyo da diğer özellikleri.

Ayrıca Bknz.  Uluslararası Dünya ve Gökyüzü Fotoğraf Yarışmasında Ödül Kazanan 10 Fotoğraf