Çin'li teknoloji üreticisi Xiaomi tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen ve ekran kasa oranıyla cep telefonu tasarımında çığır açan model Xiaomi Mi Mix in ardından merakla beklenen yeni modeli Xiaomi Mi Mix 2 özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

Xiaomi Mi Mix 2 Tasarımı ve Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Mix 2 Tasarımı ve Teknik Özellikleri

2016 Yılının ekim ayından tanıtıldığında cep telefonu piyasasına yeni bir soluk kazandıran Xiaomi Mi Mix artık telefonların ekran kasa oranlarının düşük olmayacağını göstermiş ve ardından diğer büyük firmalar bu yolda ilerlemeye başlamışlardı. 

Xiaomi firması ürettiği telefonların hem üst düzey özelliklerde olması hemde rakiplerine oranla çok daha düşük fiyata satılması nedeniyle başka Çin olmak üzere asya ülkelerinin vazgeçilmezi konumuna gelmiştir.

En büyük E-ticaret sitelerinden birisi olan ve Xiaomi markalı ürünleri resmi olarak ta satan GearBest sitesi merakla beklenen Xiaomi Mix Mix 2'ye ait olduğunu iddia ettiği görüntüleri ve telefonun teknik özelliklerini sitesinde yayınladı.  Bir önceki modelin yaptığı etki nedeniyle yeni modelinde çok daha fala ekran kasa oranıyla gelmesi beklenirken, yine en üst düzey donanımları bünyesi barındırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yalnız GearBest tarafından paylaşılan render görüntüsünde telefonun ön kamerasının olmadığı gözümüze çarparken, sitede Xiaomi Mi Mix 2 teknik özellikleri kısmında 13 MP selfie kamerasından bahsetmişlerdir. Bu sebeple görüntünün doğruluğunu net bir şekilde kabul edemiyoruz.

Yine anı şekilde telefonun yeni modelinde kasa çerçevelerinin neredeyse hiç yokmuş gibi görünmekte ve Mi Mix 2 modelinin ekran kasa oranı %93 olması beklenmektedir.

Yeni modelde işlemci olarak Snapdragon 835 kullanılacak ve  4GB RAM/128GB hafıza, 6GB RAM/128GB hafıza ve 8GB RAM/256GB kapasiteli 3 farklı modelinin piyasaya sürülecek. Mi Mix 2 6.4 inçlik 2540x1440 piksel çözünürlüğe ve 4.500 mAh pile sahiptir. Ana kamerası ise 19 MP olacak.

Xiaomi Mi Mix 2 Fiyatı ve Piyasaya çıkış tarihi

Xiaomi Mi Mix 2 Fiyatı konusunda net bir bilgi olmasa da 700$ civarında bir fiyatla satışa sunulabilir. Yalnız ülkemizde resmi satışı olmadığından ithalatçı garantili olarak 1000 dolara satılabilir. Ayrıca Xiaomi Mi Mix 2 piyasaya çıkış tarihi olarak Ekim 2017 tarihini beklememiz gerekecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları