İstanbul'da bir döviz bürosuna giren hırsızlar 2 milyon 100 Bin TL değerinde döviz ve 1 kg altın çaldılar. Ardından olay yerine gelen polislerden birisi çekmecede bulunan 5 bin TL ve 5 bin doları çaldı.
Habertürk

İstanbul Fatih'te yer alan bir döviz bürosu sabaha karşı 04:50 gibi kimliği belirlenemeyen 5 kişi tarafından soyuldu. Büronun kepeklerini levye yardımıyla giren hızlar tam 1 dakika süre içerisinde 2 milyon 100 bin TL değerinde döviz ile birlikte içerisinde 1 kg kadar altın bulunan çelik kasayı alarak kendilerini bekleyen araca bindiler ve kayıplara karıştılar.

İş yerinde bulunan alarmın devreye girmesiyle birlikte çok kısa süre içerisinde polis ekipleri olay yerine geldi. İlk gelen polis ekibi, delilleri araştırması için olay yeri inceleme ekiplerini çağırdılar. Daha sonra olay yerine intikal eden Olay Yeri İnceleme ekibindeki polisler delil araştırmasına başladılar. Bu sırada bu ekipte yer alan T.S. isimli polis inceleme yaptığı çekmecelerden birinde bulunan 5 bin TL ve 5 bin doları kimseye belli etmeden aldı. İşini tamamlayan polislerin döviz bürosundan ayrılmasından sonra iş yeri çalışanları çekmecede bulunan paranında azaldığını fark edince dükkanın güvenlik kamera kayıtlarını incelediler ve bu sefer polis memuru T.S. tarafından soyulduklarını anladılar.

YAKALANAN POLİS MEMURU 'BORCUM VARDI' DEDİ

Bu sefer ikinci hırsızlık olayı için yeniden polise haber veren büro çalışanlarının şikayetinin ardından, kamerada suçu tespit edilen polis memuru T.S. evinde yakalanarak göz altına alındı. İfadesinde çekmecedeki parayı çaldığını kabul eden T.S. pişman olduğunu ve çok borcu olduğu için bunu yaptığını belirtti. İfadenin ardından iş yeri sahipleri şikayetlerinden vazgeçtiler.

Olayı araştıran ve polis hakkında soruşturma başlayan savcılık, T.S. hakkında nitelikli hırsızlık suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması için dava açtı. Bununla birlikte zararın giderilmesini göz önüne alarak, polis memuru hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları