Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden Afrin'e yapılan Zeytin dalı operasyonu ile ilgili açıklanmalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, bugün Cumhurbaşkanlığı resmi twitter hesabı üzerinden devam eden Afrin operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, "Türkiye millî bekası için yılanın başını ezmek mecburiyetindedir. Hem kendimiz hem de umudunu bize bağlamış kardeşlerimiz için, gerekli gördüğümüz her yerde varlık göstereceğiz. Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye yönelik birkaç yıldır devam eden tacizler karşılıksız kalmıyor, kalmayacak. Bu konudaki kararlılığımız ortadadır. Geri adım atmak yok." diye belirtti.

"TÜRKİYE BU KONUDA KİMSEDEN İCAZET ALMAK DURUMUNDA DEĞİLDİR"

Bugün Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından açıklamalar paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm dünyaya milletin evinden ilan ediyorum, Türkiye’nin hiç kimsenin bir karış toprağında gözü yoktur. Bu operasyonlardaki temel amacımız, millî güvenliğimizin yanında Suriye’nin toprak bütünlüğüyle, Suriye halkının can ve mal emniyetine de katkıda bulunmaktır. İdlib’de ve Afrin’de de huzur ve güven iklimi tesis edildiğinde, yüzbinlerce Suriyeli kardeşimiz kendi yurtlarında, kendi evlerinde hayatlarını sürdürme imkânına kavuşacaklar. Bölge, Türkiye için bir terör tehdidi olmaktan çıkana kadar, insanların huzur içinde yaşayabilecekleri bir yer haline gelene kadar operasyonlarımız sürecektir. Türkiye bu konuda kimseden icazet almak durumunda değildir."  açıklamasını yaparak zeytin dalı operasyonu ve Afrin'le ilgili bütün dünyaya mesaj yolladı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları