Ceylanpınar'a Ateş Açan Teröristler Öldürüldü
PKK/PYD'ye karşı başlatılan Zeytindalı operasyonu ile birlikte pkklı teröristler tarafından sınır hattında bulunan Ceylanpınar'a üzerinde pkk paçavrası asılı bir binada ki keskin nişancı tarafından ateş açıldı. Açılan ateşle bir askerimizin yaralanmasının ardından olay yerine güvenlik güçleri gelerek karşılık verdi.

Afrin'de pkklı teröristlere göz açtırmadan başarıyla devam eden operasyonlardan büyük darbe alan pkk/pyd mensubu teröristler Suriye'nin sınır hattımıza yakın Rasulayn kentinde yer alan bir binadan Ceylanpınar'a doğru taciz ateşi açıldı.

Açılan ilk ateş sırasında bir askerimiz pkklı kesin nişancı tarafından vurularak yaralandı. Yaşanan bu olayın ardından olay yerine sevk edilen güvenlik güçleri anında karşılık verdi. Ateş açılan binaya uçak savar ve ağır silahlarla açılan ateş sonucunda binadaki bütün teröristler etkisiz hale getirildi.

Bu arada, açılan taciz ateşi sonrası belediye hoparlörlerinden vatandaşların olası yaralanmalara karşı sınır hattından uzak durmaları yönünde uyarılar yapıldı.

Taciz ateşinin açılmasının ardından belediye hoparlörlerinden burada yaşayan vatandaşların gerekli olmadıkça evlerinden çıkmamaları ve sınır hattında yaklaşmamaları yönünde uyarı anonsları yapıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları