Avrasya Tünelinde Korkutan Silah Sesleri
Avrasya Tünelinin Yenikapı - Üsküdar yönündeki girişinde uygulama yapan polislerin dur ihtarına rağmen kaçmaya çalışan otomobil sürücüsü tünelde hareketli dakikalar yaşanmasına sebep oldu. Dur ihtarına uymayan aracı polis ateş ederek durdurdu. Otomobildeki 4 kişiden biri hayatını kaybederken 2 kişi yaralandı.
Milliyet

Gece saat 00:45 civarında Avrasya Tünelinde yaşanan olayda, tünelin Yenikapı tarafındaki girişinde bulunan polis noktasında ki görevli polis 34 UU 3148 plakalı aracı durdurmak istediğinde otomobilin sürücüsü otomobilini polislerin üzerine sürdü ve kaçmaya çalıştı. Olay yerindeki görevli polisler önce havaya uyarı ateşi açmasına rağmen gitmeye çalışan otomobile polisler ateş etti.

Olay yerinde polisin açtığı ateş sonucunda araç içindeki 4 kişiden ikisi hafif yaralanırken, Volkan T. isimli şahıs ağır yarlandı. Araç içinde bulunan ve Volkan T.'nin eşi olduğu öğrenilen Elvan T. ise olayda yara almadan çıktı. Açılan ateş sonucu yaralananlar olay yerinde ilk müdahalelerinin yapılmasının ardından yakın çevredeki hastahanelere kaldırıldılar. Araç içerisinde vurulan ve ağır yaralanan Volkan T. kaldırıldığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından Avrasya Tüneli araç geçişine tek taraflı olarak kapatıldı

Yaşanan bu olayın ardından güvenlik güçleri Avrasya Tüneli'nin Ankara istikametini tedbir amacıyla tek taraflı olarak kapattı. Tünelden geçmek isteyen şoförler ise yine polisler tarafından sirkeci yönüne doğru yönlendirildiler. Kapatılan tünel saat 03:00 civarında yeniden araç geçişine açıldı.

Olay yerine içerisinde Özel Harekat Polisleri de olmak üzere çok sayıda polis sevk edilirken, olay yeri inceleme ekipleri kaçmaya çalışan araç üzerinde incelemelerini yaptılar.

Araçtaki şüphelilerden birisi 8 suçtan aranıyordu

Alınan bilgilere göre, açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Volkan T. isimli şahsın ceza evinden firar ettiği ve yaralama, hırsızlık, kat dokunulmazlığı gibi tam 48 suçtan kaydı olduğu ve yine aynı kişinin sahtecilik, dolandırıcılık ve tehdit gibi 8 suçtan ise arandığı belirlendi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları