Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 'Yurttaşlar, dini ve ulusal bayramlarda toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalansın' önerisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Artık Ankara'da tüm bayramlarda ulaşım bedava olacak.
Ankara'da ulaşım tüm bayramlarda ücretsiz oldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı. Belediye Meclisi'nde, dini ve milli bayramlarda EGO otobüslerinin, Ankaray, Metro ve teleferik hatlarının fiyatsız olması kararı verildi.

Öncelikle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda uygulanması tasarlanan bedava toplu taşıma hizmetine ait öneri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından Belediye Meclisi’ne sunuldu.

Başkan Mansur Yavaş’ın, 'Vatandaşlar, dini ve milli bayramlarda toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlansın' önerisi, çoğunluğu AKP'li üyelerden oluşmakta olan Belediye Meclisi’nde onay aldı.

Kararla beraber Ankaralıların tüm dini ve milli bayramlarda ankaray, metro, teleferik ve EGO otobüslerinden ücretsiz olarak faydalanması kesinleşmiş oldu.