Android Wear işletim sistemi, Google’a ait akıllı saatlerde kullanılmak üzere tasarlandı. Ancak kusursuza yakın bir noktaya ulaşması, yeni sürümü sayesinde gerçekleşiyor. Birçok yeniliği içeren yeni sürümde, kullanıcıların beğenisini kazanacak birçok özellik bulunuyor. Bu sürüm sayesinde, akıllı saatler, telefondan bağımsızlığını ilan ediyor.

Daha Kişisel Bir Kullanım

Daha Kişisel Bir Kullanım

Kişiselleştirme konusunda oldukça kısıtlı özellikler sunan eski sürümlerin aksine, yeni sürümde kişiselleştirme konusunda kullanıcılar çok daha özgür olabilecekler. Yeni sürümde, kişiye özel önemli konular saatin ana ekranına taşınabiliyor. Kişisel spor bilgileri ve randevu noktaları, saatin ekranına alınarak hatırlanma sağlanabilir. Akıllı saatler, özellikle spor konusunda kullanıcıları fazlası ile destekliyor. 

Yeni sürümle beraber, tüm egzersizlerin yanı sıra, ağırlık çalışmaları da anlık olarak takip ve kayıt edilebilecek. Spor sırasında, spor takibi sürerken, gelen aramalara cevap vermek ve müzik dinlemek de mümkün. Android Wear 2.0 sürümü, akıllı saatlere uygulama indirmeyi de mümkün kılıyor. Günlük hayatta kullanılan uygulamalar, artık akıllı saatler üzerinden de kullanılabilecek. Telefona gelen iletilerin tamamı akıllı saatler üzerinden de alınabiliyor ve yanıtlama işlemi, sesli veya yazılı olarak yapılabiliyor. Whatsapp ve Facebook Messenger gibi sevilen uygulamalar artık akıllı saatlere indirilebiliyor.

Google Asistan uygulamasının telefonlarda kullanımı çok yaygın. Bu uygulama, bilgi almak, herhangi bir liste oluşturmak ve rezervasyon yapmak için kullanılabiliyor. Bu özel asistanı artık akıllı saatler üzerinden de kullanmak mümkün oluyor. Uygulamanın İngilizce ve Almanca dil seçenekleri bulunsa da yeni dil seçeneklerinin eklenmesi bekleniyor.

Güncellemenin Uygulanabileceği Akıllı Saat Marka Ve Modelleri

Güncellemenin Uygulanabileceği Akıllı Saat Marka Ve Modelleri

Android Wear 2.0 sürümü birçok akıllı telefon marka ve modeline yüklenebilecek. Bu modelleri saymak gerekirse; Asus ZenWatch 2 ve 3 modelleri, Casio Smart Outdoor Watch, Casio Pro Trek Smart, Fossil Q Founder, Fossil Q Marshall, Fossil Q Wander, Huawei Watch, Lg Watch R, Lg Watch Urbane,Lg 2nd Edition LTE, Micheal Kors Access, Moto 360 2nd Gen, Moto 360 for Women,Moto 360 Sport, New Balance RunlQ, Nixon Mission, Polar M600 ve TAG HeuerConnected olarak sıralanabilir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları