Dünya Gay Oyunları Federasyonu, 2022 Gay Olimpiyatları yapılacak kent belli oldu. Açıklamaya göre gay olimpiyatları Hong Kong şehrinde düzenlenecek.

Hong Kong şehri 2022 yılında yapılacak olan Gay Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

Gay Oyunları Federasyonunun yaptığı açıklamada yapılan oylama neticesinde aday olan ülkeler Almanya, Kanada, ABD ve Avustralya'lı denetmenlerin detaylı araştırmalarıyla 2022 Gay Olimpiyatlarının Hong Kong'da yapılmasına karar verildi.

Denetmenlerin ne gibi detaylı araştırma yaptıkları açıklanmazken her şehirde 3-5 gün süreyle incelemeler yapıldığı bildiriliyor. Ayrıca bununla beraber aday olan şehirlere de tek tek teşekkür edildi.

Bu olimpiyatlara kim aday olur demeyin 2022 yılında 11.si düzenlenecek Gay Olimpiyatları için 17 şehir başvuru yapmış

Hong Kong, 2022 yılında Gay Olimpiyatlar'a ev sahipliği yapacak kent olarak belirlendi.

Gay Oyunları Federasyonu tarafından yapılan oylamada Avustralya, Almanya, Kanada ve ABD'li denetmenler yaptıkları çalışmaların ardından Hong Kong'u, 2022 Gay Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak kent olarak seçti.

Denetmenler her bir aday kent, 3,5 gün inceledi ve oyunlar açısından değerlendirdi.

Gay Oyunları Federasyonu, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada oylamaya katılan tüm kentlere teşekkür etti:

Austin, Dallas, Denver, Salt Lake City ve Sac Francisco). İlk etapta 9 kent etkinliğe ev sahipliği yapma isteğini bildirmişti: Cape Town - Güney Afrika, Tel Aviv - İsrail, Anaheim, Atlanta, Des Moines, Los Angeles, Madison, Minneapolis, San Antonio - ABD

4 - 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olan oyunlara 70 ülkeden katılım gösterecek ve yaklaşık 15 bin sporcu 36 spor dalı, 14 kültürel faaliyetler ve son olarak bir de akademik konferansta boy gösterecekler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları