Türkiye genelinde kar yağışları yoğunluğunu artırırken özellikle bazı illerde kar tatili hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladığı görülmüştür. Alınan karar doğrultusunda 14.12.2016 Çarşamba günü 14 ilde eğitime 1 gün ara verildiği açıklanmıştır.

Hangi illerde okullar tatil edildi

Hangi illerde okullar tatil edildi

BAYBURT: İl genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Engelli vatandaşlar ise 1 gün izinli olarak sayılacağı açıklandı.

BİTLİS:  Merkez ve merkeze bağlı köy okullarında kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

BOLU: Bolu'nun sadece Gerede ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık 2016 tarihinde eğitime 1 gün ara verildi.

DÜZCE: Valilikten yapılan açıklama doğrultusunda Düzce ili genelinde sadece taşımalı sistemle eğitim alan öğrencilere mağduriyet ve olumsuzluklara mahal verilmemesi için 14 Aralık Çarşamba günü okullar 1 gün tatil edilmiştir.

ELAZIĞ: Elazığ ilinde sadece Karakoçan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim gören öğrencilere 1 gün kar tatili verilmiştir.

GİRESUN: Giresun'un Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerinde okuyan öğrencilere okullar 1 gün tatil edilmiştir.

GÜMÜŞHANE: Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerinde okuyan bütün öğrencilere okullar 1 gün tatil ilan edilmiştir.

Valiliğin yayınladığı tam metin “Valiliğimizce, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu, İlimiz merkez ve ilçelerinde yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla, Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerimizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim-öğretime 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerimizde aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır. Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerimizde ise; taşıma yoluyla eğitime erişimini sağlayan resmi ve özel okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim ve özel eğitim öğrencilerimizin 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Kamuoyuna duyurulur.”

KARABÜK: Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilere 1 gün okullar tatil edilmiştir.

KARS: Sadece Sarıkamış ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verilmiştir.

KASTAMONU: Kastamonu'nun İnebolu, Azdavay ve Şenpazar ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

MUŞ: Muş'un merkeze bağlı Köy ve Beldelerdeki okullarda okuyan öğrencilere okullar 1 gün tatil edilmiştir.

ORDU: Aybastı, Korgan, Gölköy, Mesudiye, Gürgentepe, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey ilçesindeki okulların tamamında ve akşam saatlerinde açıklanan Akkuş ilçesindeki taşımalı okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

TOKAT: Başçiftlik ilçesinde okuyan öğrencilere yarın okullar kar tatili edilmiştir.

TUNCELİ: Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ve Ovacık ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilere yarın okullar tatil edilmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları