HaberlerTürkiye

70 Milyon’luk Tam Bileti Satan Seyyar Bayi


Büyük ikramiye isabet eden tam bileti satan seyyar bayi Ali Özçalımlı, “Çok mutluyum bana çıkmış gibi oldum” dedi. 130 tane tam bilet sattığını belirten Ali Özçalımlı talihliyi hatırlamadığını belirtti. Talihli için iyi dilekleri olan Ali Özçalımlı, parayı alan kişinin parasını iyi değerlendirmesini temenni ederken, 40 yıldır kiracı olarak yaşadığını aynı zamanda çocuğunun düğünü olacağını belirtti. Talihliden beklentiniz var mı sorusuna ise onun insanlığına kalmış inşallah benim için birşey düşünür şeklinde konuştu. Konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘Beklentim, bize biraz yardım etmesi. Ben toplam 130 tam bilet sattım. Bilseydim belki satmazdım. Çünkü bütün gün boğazın soğuğunu ben çekiyorum. Yazın sıcak, kışın soğuk. Bazen eksilere düşüyor. O soğuklar da bile çalışıyorum. Bankalardan kredi kartı alamıyorum. 2011 yılından beri bu işi yapıyorum”

GEÇEN SENE ÇEYREKTE ÜÇÜNCÜ BÜYÜK İKRAMİYEYİ BEN VERDİM

Özçalımlı’nın ilk büyük ikramiyesi değilmiş, daha önce de büyük ikramiyeyi verdiğini belirterek “Geçen seneden bu seneye kadar geçen sene yılbaşında yine çeyrekte üçüncü büyük ikramiyeyi ben verdim. Bu temmuz ayında da yine ben verdim. Bu sene yine böyle. Ama bize seyyar bayi olarak en büyük handikapımız, bu insanlar insanlarımız bize güvenmiyor. Akla karayı seçiyoruz. Tanıyanlar bile zorlanıyor. Bu konuda biz çok sıkıntılıyız. Seyyar bayiler çok sıkıntılı. Yani biz çok zor şartlarda çalışıyoruz. Alan kişiye Allah ona önce sağlık versin. Aklını fikrini kullansın, parasını iyi yerlerde değerlendirsin” dedi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu