HaberlerListeler

500 milyon indirmeye sahip Google Play geliştiricisi uzaklaştırıldı

Son dönemlerde hayata geçirdiği katı politikalarla birçok geliştiriciyi platformdan uzaklaştıran Google, kısa bir süre önce tanınmış uygulamaların sahibi DO Global’i engelledi. Kullanıcıların izni dahilinde olmadan ve sahte bir şekilde reklamlara tıklama işlemi yaptığı tespit edilen geliştiricinin tüm uygulamaları da Google Play Store’dan silindi. Kural ihlali yaptığı tespit edilen geliştirici hesabında 40’tan fazla uygulama bulunuyordu ve hepsi bir hamlede silindi.

Reklam veren kişilere de her yıl yüz binlerce dolar zarar ettirdiği tespit edilen geliştirici hesabının uygulamalarında bulunan kod sayesinde kullanıcılar haberleri olmadan arka planda reklamlara tıklayarak geliştiriciye para kazandırıyordu. Yapılan haberlere göre Google Play Store üzerinde bu tarz zararlı birçok uygulamanın bulunduğu öne sürülüyor. Google şirketi de bu tarz kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen uygulamalara göz açtırmıyor. Şirketin platformdan kaldırılmasının ardından kararının arkasında olarak hiçbir açıklama yapmayacağını belirten Google, kararından geri adım atmayacak gibi duruyor.

Yapılan uygulama kaldırma işlemleri ile ilgili ilk ve büyük olarak son açıklamayı yapan Google sözcüsü, ” Kötü niyetli faaliyetleri sıkı bir şekilde araştırıyoruz ve herhangi bir ihlali tespit ettiğimizde uygulamanın para kazanma özelliklerinden yayınına kadar her şeyi gözden geçiriyoruz ” sözlerinin arkasında durmakta.

Gözünü Play Store üzerindeki ihlallere diken Google, ilerleyen günlerde birçok uygulamayı platformdan uzaklaştıracak gibi duruyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu