Gezi Rehberi

5 Yıldızlı Otellerde Yabancılık Çekmemek için 5 Yararlı Tavsiye

Çoğumuz otele tatile gidip ohhh 3-5 gün yatarım diye gideriz ama işin aslı tam olarak öyle değil aslında

1. Kahvaltı, Şezlong kavgaları

Kahvaltı, Şezlong kavgaları

Evet. Sabah erken kalkalım da şezlong kapalım, kahvaltı çok kalabalık oluyor  göz yumurta kalmıyor,  taze sıkılmış portakal suyu soğuyor vb. diyen birisi illa ki vardır. O yüzden öğleye kadar yatmayı unutun. İçtima vakti ayaktasınız.

2. Bellboyu ekmeğinden etme!

Bellboy

Çoğumuz bellboyları filmlerden dizilerden sadece valiz amelesi olarak bilir. Ama onlar ayrıca odayı size tanıtıp kartınızı elektrik jakına sokmakla ve bahşiş istemek için imalı bakışlar yapmak için vardır. Ayrıca çok iyi golf arabası kullanırlar.
[irp]

3. Açık menü bitti bitecek!

Açık menü bitti bitecek

CMYLMZ‘ın da dediği gibi bitecek! demiyoruz bitmeyecek. Açık büfede yer alan yemeklerin bir çoğu israf olacak dökülecek. Sakin ol ve dolmayla baklavayı yavaşça yere bırak.
A la Carte restorana gittiyseniz zaten orada aç kalırsınız, geleceğiniz yer yine açık menü.

4. Rahatsız etme!

Rahatsız etme!

Odalarda “do not disturb” ve “make my room clean” veya “clean my room” vb kapıya asılan genellikle hemen yırtılan uyarı kartonları bulunur. Eğer balayındaysanız bu kartonları mutlaka kullanın. Tatil “heyecanıyla” housekeeperlardan yada minibarcılardan baskın yiyebilirsiniz.

5. Barman’i dinle!

barmen

Eğer kız tavlamak istiyorsanız avlanmadan önce bi Barman’e danışın. Çünkü onlar çoktan avları izlemeye başlamıştır ve kimin yalnız kimin manitası olduğunu iyi bilirler.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu