HaberlerTürkiye

5 yıldır Projede Olan Doğa Katliamı Başladı

İzmir’de yaşanan doğa katliamı çevre sakinlerinin mücadelesine rağmen engellenemedi.

İzmir Ödemiş ilçesine bağlı İlkkurşun Köyü yakınında yapımına başlanan yeni yol çalışmaları sebebiyle yaklaşık 1000 adet zeytin ağacının kesimine başlanıldı. Çalışmanın başlandığı çevrede oturanlar ağaçların kesilmemesi için dört-beş yıldır mücadele verdiklerini belirttiler. Ancak hiç kimseye engel olamadıklarını bu yol projesinin bir doğa katliamına dönüştüğünü söylediler.

BirGün’de yer alan habere göre, İlkkurşun Köyü Kafkas Kültürü Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Rıfat Dirik, önceki gün başlayan ağaç kesim işlemlerinin devam ettiğini belirterek, “Öğrendiğimiz kadarı ile yolun 100 metrelik kısaltılması uğruna en küçüğü 50-60 yıllık olan 1000 civarında zeytin ağacı kesilecekmiş. Bu bir çevre katliamıdır. Bu projenin kimseye faydası yoktur” dedi.

Başkan Yardımcısı Rıfat Dirik, İlkkurşun köyü sakinlerinin bu katliamı önlemek için çok kez başvuru yaptıklarını, 4-5 yıl önce ise eylemler yaparak ilgili kurumların dikkattini çekmeye çalıştıklarını söyledi. Yapılacak yeni yolun eski yola nazaran sadece 100 metre daha kısalacağını, bu yapılacak olan çalışmanın kamu yararına faydasından çok zararının olduğunu ifade etti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu