HaberlerListeler

40 milyon dolar ödüllü Fortnite World Cup başlıyor

Yayınlandıktan kısa bir süre sonra dünya genelinde milyonlarca oyuncuyu bünyesine katmayı başaran Fortnite oyunu, tarihinin en büyük yarışmalarından birisini düzenlemeye hazırlanıyor. “Fortnite World Cup” adıyla yapılacak olan yarışmada oyunculara toplamda 40 milyon dolar para ödülü dağıtılacak. Durum da bu olunca yarışmaya birçok usta oyuncunun katılması bekleniyor.

13 Nisan günü başlayacak on haftalık eleme turları sonunda en iyi 100 Tekli oyuncusu ve en iyi 50 İkili takımı 26-28 Temmuz’da New York’ta yapılacak Fortnite World Cup’a katılmaya hak kazanacak.

Toplamda 10 hafta sürmesi planlanan Fortnite World Cup yarışması, büyük bir para ödülü havuzuna sahip olduğu için dünyanın her yerinden oyunculara ev sahipliği yapması bekleniyor.

Her Hafta 1 Milyon Dolar Dağıtılacak

Belirli aralıklarla Cumartesi günleri yapılacak olan yarı final karşılaşmalarında en iyi dereceleri elde eden ilk 3000 oyuncu Pazar günleri gerçekleştirilecek olan haftalık finallerde, temmuz ayında New York’ta düzenlenecek 30 milyon dolar ödül havuzlu Fortnite World Cup’a katılma mücadelesi verecek. Ayrıca oyuncular yine her hafta 1 milyon dolarlık ödül havuzundan da pay alma şansı yakalamış olacak.

Türkiye saati ile 18.00 – 21.00 aralığında yapılması planlanan yarışmalarda kademe kademe azalan ödül sistemi hayata geçirildi. Açıklanan sisteme göre her sunucu bölgesinin haftalık Tekli eleme birincileri 5.000 dolar, ikincileri 4.000 dolar ve üçüncüleri 3.000 dolar ödül kazanacaklar. Kademe kademe azalan para ödülü 1500’üncü oyuncu için 100 dolar olacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu