Ekonomi ve FinansHaberler

3600 Ek Gösterge Bekleyenlere Müjde


Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaadi olarak söz verdiği 3600 ek gösterge düzenlemesi yerel seçimler öncesi hazırlandı. 1 milyon 600 bin kadar çalışanı etkileyen haber geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamaya göre, 4 meslek grubu için tek paket hazırlandığını açıkladı. Öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri ayırım yapılmaksızın aynı paket kapsamına alınırken, yeni göstergeyle emekli olacak memurların maaşları, emeklilik halinde aldıkları ikramiyeleri yaklaşık yüzde 20 yükselecek. Emekli ikramiyeleri en az 25 bin lira artacak. Paket kapsamında yaklaşık 280 bin polis, 1 milyon 100 bin öğretmen, 110 bin hemşire, 120 bin din görevlisi yararlanacak.

MEVCUT EMEKLİLERİ DE KAPSAMASI BEKLENİYOR

Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem’in yaptığı açıklamaya göre her hizmet sınırının aslında ek göstergesi olduğunu ek gösterge arttıkça emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarıda artmakta. sözlerine şu şekilde devam eden Erdem ‘Kişiye göre değişecektir bu rakamlar. Polislerin emekli maaşı 530 lira artarken, ikramiyelerinde de 17 bin 100 lira artış olacak. 2200 ek göstergeli birisinin göstergesini 3600’e çıkartırsanız maaş artışı ’32 TL’ oluyor. Emekli maaş artışı 650 lira artarken, emekli ikramiyesi 23 bin 210 TL artacak. 3000’den 3600 ek göstergeye çıkarılan bir memurun aylık maaşında 34 lira azalma olacak. Emekli maaşı 550 TL artarken, emekli ikramiyesi de 20 bin 710 lira artış gerçekleşecek. Bu düzenlemenin mevcut emeklileri de kapsaması bekleniyor ancak düzenleme ortaya çıkınca hepsini göreceğiz. Dört meslek grubuyla ilgili bir paket olacağını İbrahim Kalın açıkladı. İlk etapta; polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi” dedi. 

İşte Meslek grubuna göre artış listesi özeti şu şekilde;


pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu