İlginç BilgilerListelerTarih

3000 Yaşındaki II.Ramses’e verilen Pasaport’u birde böyle dinleyin

1974 yılında II.Ramses'in mumyasının korunması için Fransa'ya götürülmesi gerekiyordu ve pasaportu olmadan oraya giremezdi. İşte o yaşananlar.

Twitter’da paylaştığı floodlarla adından söz ettirmeyi başaran Heisenberg, değindiği konularda herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Aslında bilinenleri bizlerin seveceği ve anlayacağı dilde anlatmayı seviyor. Twitter’da gezerken son paylaşımlarından birisi olan II.Ramses’e pasaport verilmesini anlatan aşağıdaki flooda denk geldim ve okuyunca şaşırmamak elde değil.

Olaylar  1974 yılında yaşanıyor, o zamanlar insanlık tarihinin en önemli karakterlerinden birisi olan firavun II. Ramses’e ait olan mumyada bazı problemler oluşmaya başlıyor, Fransız bilim insanları mumyanın Fransa’ya götürülerek tedavi edilmesi gerektiğini söylüyorlar fakat karşılarına bir ilginç bir zorluk çıkıyor.

Fransa’ya birini ölü yada diri girecekse kesinlikle pasaportu olması gerekiyor. Bu işlem için Mısır devleti firavun II. Ramses için ölümünden tam 3 bin yıl sonra pasaport çıkartmıştır. İşte detaylar.

Unutmadan Fransa’ya giden II.Ramses için Franse hükumeti resmi devlet karşılama töreni düzenlemiştir. Nede olsa kral adam.

Heisenberg’in diğer paylaşımlarını takip etmek için: Heisenberg

 

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu