HaberlerTürkiye

2’si kadın 4 PKK’lı terörist teslim oldu

Askerlerimiz tarafından son dönemlerde yürütülen sınır ötesi ve sınırlarımız içerisindeki operasyonlar sayesinde oldukça zor durumda olan PKK üyesi toplamda 4 terörist teslim oldu. Gün içerisinde doğu sınırında bulunan Habur sınır kapısına gelen 2’si kadın 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Askerlerimiz tarafından hiçbir zarar verilmeden yetkililere teslim edilen teröristler, ifadeleri alınmak üzere gerekli yerlere götürülmüş durumda.

Yaklaşık 1 Ayda 39 PKK’lı Terörist Teslim Oldu

Mart ayı başından bu yana toplamda 39 terörist güvenlik güçlerine teslim olmuş durumda. Özellikle cinsel istismar ve benzeri tacizlere dayanamayan kadın teröristlerin teslim olma sayıları artmış görünüyor. Kısa bir süre önce sınır dışında yapılan operasyonlar sonucunda örgütün üst düzey yöneticilerinden birkaçı da öldürülmüştü. Yaşanan bu tarz olayların ardından oldukça zor bir durumda olan PKK terör örgütü, kendisine yeni bir çıkış yolu arıyor.

Suriye’deki kargaşayı kendine fırsat bilen PKK terör örgütü, bölgede bulunan halkı kıskacına alarak onlardan haraç koparmaya çalışıyor. Ayrıca örgüte üye toplamak için de yine bölgede bulunan aileleri kullanan PKK, birçok ailenin çocuğunu zorla alıkoymuş durumda. Ancak ülkemizin girişimleri ve operasyonları sonucunda her geçen gün bir çocuk daha ailesine kavuşturuluyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu