HaberlerListeler

246 Bin Beygir Gücüne Sahip Dünyanın En Güçlü Motoru Tanıtıldı

Ay ve Mars Çalışmalarında Kullanılacak

Rusya Federal Uzay Ajansı Ay ve Mars çalışmalarında kendilerine eşlik edecek Yenisey ve Soyuz -5 uzay araçlarına entegre edilecek olan motoru tanıttı. JSC NPO Energomash Genel Müdürü İgor Arbuzov yapmış olduğu açıklamada “RD-171 MW, kesinlikle dünyanın en güçlüsü olacak” sözleriyle rakiplerine göz dağı verdi.

Yenisey Roketinin Kalbi Olacak

Uzay çalışmaları için 2028 yılında fırlatılması planlanan Yenisey roketinin kalbi olacak motor için toplamda 22 milyar dolar harcanması planlanmakta. Ancak bu masrafın içine sadece motorun ait olduğunu da unutmayalım. Genel çalışmalar için ayrılan bütçe bu şekilde.

Resmi Twitter Hesabından Tanıtıldı

Motora ve genel çalışmalara ait haberler şirketin resmi Twitter hesabından paylaşılmaktaydı. Yakın zamanda paylaşılan videoda ise motor hakkında bazı detaylar yer aldı. Öncelikle motorun 246 bin beygir güce sahip olması ve üstün teknoloji ile desteklenmesi ilk göze çarpan detaylar arasında. Şirketin resmi Twitter hesabından proje hakkında zaman zaman yapılacak yeni paylaşımlar ile birlikte detayların tamamen kesinleşmesi bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu