HaberlerPolitika

24 Haziran Seçimini En Yakın Bilen Şirket, 5 Büyükşehir’in Anket Sonucunu Paylaştı

ORC Araştırma Şirketi, daha önceki seçimlerde yayınlandığı anket sonuçlarıyla sonuca en yakın anketleri yaptığını göstermişti. 31 Mart seçimleriyle ilgili İstanbul, Adana, İzmir, Eskişehir ve Antalya şehirlerinde yapılan araştırma sonuçları paylaşıldı. Anket sonuçlarının içerisinde Ankara’nın yer almadığını belirtelim. 

İSTANBUL’DA BİNALİ YILDIRIM FARK 4 PUAN

İSTANBUL'DA BİNALİ YILDIRIM FARK 4 PUAN

Sonucu en çok merak edilen şehir kesinlikle İstanbul ve İstanbul’da 8160 kişiyle yapılan ankette Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında yarıştan, %4 oy farkıyla Cumhur İttifakının ortak adayı Binali Yıldırım galip çıkıyor gibi gözüküyor. Anket sonucunda Binali Yıldırım %50.9 oy alırken, Erkem İmamoğlu ise %46,6 da kalıyor.

İZMİR’DE TUNÇ SOYER AÇIK ARA ÖNDE GÖZÜKÜYOR

İZMİR'DE TUNÇ SOYER AÇIK ARA ÖNDE GÖZÜKÜYOR

Özellikle CHP’de Belediye Başkan adayı belirlenmesi sürecinde problemler yaşanan İzmir’de CHP’nin adayı Tunç Soyer, AKP’li Nihat Zeybekçi karşısında 13 puan farkla önde gözüküyor. Bu anketin 4100 kişiyle yapıldığını da eklememiz gerek.

ESKİŞEHİR’DE KIL PAYI YILMAZ BÜYÜKERŞEN ÖNDE

ESKİŞEHİR'DE KIL PAYI YILMAZ BÜYÜKERŞEN ÖNDE

Şimdiye kadar yaptığı çalışmalarla taraflı  tarafsız herkesin beğenisini ve takdirini kazanan Yılmaz Büyükerşen, şimdiye kadar girdiği bütün seçimleri farklı kazanmıştı, fakat bu seçimler için yapılan anketlerde 31 Mart’ta bu kadar kolay kazanamayacağı yönünde bir sonuç çıktı. İkilinin arasında sadece %1.1 fark var. Bakalım AKP’nin adayı olan Burhan Sakallı zoru başarıp Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olabilecek mi?

ANTALYA’DA HER AN HER ŞEY OLABİLİR

ANTALYA'DA HER AN HER ŞEY OLABİLİR

2014 yılına kadar CHP’nin kalesi olan ama 2014 yılında yapılan seçimlerde AKP’nin kazandığı Antalya’da da yarış çok çekişmeli geçiyor. Burada her oy değerli olacak gibi.

ADANA’DA MHP ADAYI YİNE KAZANACAK GİBİ

ADANA'DA MHP ADAYI YİNE KAZANACAK GİBİ

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu