HaberlerOtomotiv

2019 Opel Corsa’nın tasarımıyla ilgili ilk görseller paylaşıldı

Opel’i satın alan PSA Grubu dördüncü nesil Opel Corsa‘nın gelişim sürecinin tamamlandığını gösteren paylaşımlar yapmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan kamuflajlı fotoğrafların ardından şimdi ise firma tarafından ilk resmi teaser fotoğrafı yayınlandı. PSA, paylaştığı ilk fotoğrafta 2019 model yeni Opel Corsa‘nın farlarını ön plana çıkartıyor.

Resmi olarak paylaşılan ilk fotoğrafa aracın dış veya iç hatlarının nasıl olacağıyla ilgili bir detay yer almazken, yeni otomobilin farlarının nasıl olacağını gösteriyorlar. Daha önce Astra’larda kullanılan LED Matrix farların yeni Corsa‘da da kullanacağını söyleyebiliriz.  Tabi bu farların üst versiyon modellerde kullanılacağını, alt baz modellerde eski usul halojen farların yer alacağını belirtelim.

PSA tarafından tasarlanan 4. nesil Opel Corsa kasa olarak CMP platformu kullanılarak tasarlandığından dolayı 2019 model Opel Corsa’nın yeni Peugeot 208 ile çok benzer olacağını belirtmek lazım. Boyutunda herhangi bir değişik olmayacağı düşünülen aracın aks mesafesinde biraz uzama yapılacağı ve bunun neticesinde önceki modellere göre daha büyük bir bagaj hacmi ile birlikte yaşam alanının da ferahlayacağı kesin.

Yeni Opel Corsa‘da motor olarak yine PSA Grubu tarafından geliştirilen motorlar kullanılacak. Yani artık üç ve dört silindirli Puretech motorları kaputun altında görmeye alışacağız. Bunun yanında dizel motor olarak 1.6 BlueHDi motor kullanılacak. Az yakıt kullanmasıyla bilinen motorların neler getireceği piyasaya çıkınca görülecek. 

İlerleyen zamanda ise Opel Corsa’nın tamamen elektrikli modelinin piyasaya sürüleceği içeriden sızan bilgiler arasında.

2019 Opel Corsa’nın eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirmesi bekleniyor. Avrupa’daki satışların 2019 sonlarında başlaması beklenirken, elektrikli Opel Corsa’nın da 2020 ortalarında satışa sunulması bekleniyor.pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu