HaberlerListelerTeknoloji

2018 yılının en çok satılan akıllı telefon modelleri belli oldu, zirvede iPhone modelleri yer aldı

Akıllı telefon deyince akla gelen ilk markalardan birisi olan Apple, 2017 yılında piyasaya sürdüğü iPhone X modelinde yer alan çentik ve 1.000 doların üzerindeki fiyatıyla çok sayıda tepki almıştı. Tasarımı ve fiyatını göz önüne alan analistler bu modelin çok satmayacağını düşünüyordu fakat ortaya çıkan rakamlar onların ne kadar yanıldığını göstermiş oldu.

Counterpoint Research tarafından yayınlanan listede asıl ilginç olan ise Huawei’nin listeye bile girememiş olması diyebiliriz. iPhone X modeli 2018 yılı içerisinde dünyanın en çok satan telefon modeli olmayı başarırken, ilk dört sırada sadece Apple modellerinin yer aldığını da görüyoruz. iPhone marka akıllı telefonları 5. sırada olan Xiaomi Redmi 5A takip ederken ardından Samsung Galaxy S9 geliyor. Aşağıdaki listeye bakınca ilk on sırada iPhone XS MAX ve iPhone XR’ında yer aldığını göreceksiniz.

İlk on sırada Apple, Xiaomi ve Samsung modelleri yer alırken, genel satışta Apple’dan daha fazla akıllı telefon satmayı başaran Huawei’nin listeye girememiş olmasının sebebiyse tek bir modele odaklanmadığından bir çok farklı model ile bu satış rakamlarını yakalamış olması diyebiliriz. 

Aşağıda yer alan sadece Çin’de ki satış rakamlarına bakarsak iPhone X’in Çin’de ki satış başarısını bir kez daha görüyoruz. Sadece Çin için yayınlanan listede ise OPPO listede bir çok modeliyle yer alıyor. 

2018 yılında Çin’de en çok satılan akıllı telefon modelleri

2018 yılında Çin'de en çok satılan akıllı telefon modelleri

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu