HaberlerListelerTV Yayınları

2017 Yılında Yayınlanan En İyi 10 Yabancı Dizi

10. Ozark (8.4)

Ozark (8.4)

Netflix orijinal yapımı olarak karşımıza çıkan Ozark, ünlü bir finans danışmanı olarak hayatını sürdüren  Marty Byrde’nin çalıştığı uyuşturucu kartelleriyle arasında çıkan anlaşmazlıklardan sonra ailesini de yanına alarak Ozak’a taşınması anlatılıyor.  Aile taşındıktan sonra asıl hikaye başlıyor, Jason Bateman ve Laura Linney’nin başrolleri oynadığı dizide suç, gerilim ve dram türlerini bir arada hissediyorsunuz.  

Son olarak dizide anlatılan para aklama hikayeleri meğer gerçekteki gibiymiş ve bu sebeple dizi hakkında uyuşturucu kaçakçılarına yok gösteriyor diye yasal işlemler bile yapılmış.

9. 13 Reasons Why (8.4)

13 Reasons Why (8.4)

2017 Netflix yılı oldu diyebiliriz, çünkü çektikleri bütün orijinal seri diziler baş başına izlenme rekorları kırıyor.  Yine bir kitap uyarlaması olarak çekilen dizide lise öğrencisi bir genç kızın yaşantısını ve onu intihara kadar süreklenmesine sebep olan olayları 13 bölümde kızın kendi görüntüleriyle anlatıyor.  Bulunan bu kasetler Hannah isimli genç kızın ölümününe sebep olan 13 kişiyi dolaşmasının adından son olarak Clay’a ulaşıyor.  Dizi yayına girdiği ilk günden sonra hakkında çok söz ettirmeyi başarmış ve insan hayatındaki çok küçük sayılabilecek şeylerin bile ne derece zorbalık olduğunu ve insanları intihara sürükleyeceği anlatılıyor.

8. Legion (8.5)

Legion (8.5)

Küçüklüğünde şizofreni teşhisiyle hayatı değişen David Haller’ın hayatı hastanede geçmektedir. Marve çizgi roman evrenin değişik bir parçası olan hikayede diğer kahramanların aksine mutantlar yer alırken onların kıyasıya direnişi konu alınıyor.  Legion 30 yaşına geldiğinde ise hastanedeki Syd ile tanışarak hayatı değişiyor.  Hastaneden kurtulmasının ardından gelişen olayları anlatan güzel bir dizi.

7. Taboo (8.6)

Taboo (8.6)

2017 yılının en sevilen dizilerinden olan Taboo dizisinde, James Delaney’in babasının ölümünün ardından İngilere’ye giderek burada kız kardeşi ve kardeşinin kocasıyla arsında geçen mücadelesiyle birlikte babasının ölüm sebebinin zehirlenme olduğunu öğrenmesiyle yeni öğrendiği düşmanlarıyla arasındaki savaş anlatılıyor. James Delaney karakterini ünlü yıldız Tom Hardy canlandırıyor.

6. Twin Peaks (8.6)

Twin Peaks (8.6)

Daha önceden 1990’lı yıllarda çekilmiş ve bu dönem bir çok önemli ödül kazanan filmin devamı niteliğinde yeniden çekilmeye başlayan Twin Peaks dizisinde, bir kasabada genç bir kızın ölmesinden sonra görevli olarak gelen FBI ajanı Dale Cooper‘ın başından geçenler anlatılacak. Dizide değişmeyen ise üzerinden 25 yıl geçmesinden sonra bile Kyle MacLachlan‘ın Dale Cooper karakterini canlandırması.

5. The Handmaid’s Tale (8.6)

The Handmaid’s Tale (8.6)

Yazar Margaret Atwood’un kitabından uyarlanan Handmaid’s Tale bir totaliter, ataerkil ve kurgusal bir distopyada gerçekleşiyor.  ABD’de gerçekleştiği düşünlen distopik bu rejim yönteminde kadınlar 2. sınıf olarak bir hizmetçi ve aynı zamanda devletin malı olarak görülüyor. 

Genel olarak Hizmetçi adı verilen kadınlar şehir genelindeki değişik evlere dağılıyor ve bu evlerde yer alan kumandanlardan gebe kalmaları ve çocuklarını devlet için doğurmaları isteniyor.  Baş karakter olarak Offred  üzerinden ilerleyen dizide sistem ve kadınlar üzerinden büyük eleştiriler ve mesajlar veren bağlayıcı bir hikaye.

2017 yılının en çok ödül alan dizilerinden birisi olan The Handmaid’s Tale sizi kendine bağlayacak.

4. Big Little Lies (8.6)

Big Little Lies (8.6)

Yaşanan bir cinayetin ardından gerçekleyen olayı anlatan Big Little Lies dizisinde , genel konu olarak kadına şiddet ve kadın istismarı anlatılıyor. Oyuncu kadrosu da çok güçlü olan dizinin baş rollerinde icole Kidman, Reese Witherspoon, Alexander Skarsgard ve Shailene Woodley gibi başarılı isimler yer alıyor.

3. Mindhunter (8.7)

Mindhunter (8.7)

Yazar John Dougles’ın aynı adlı kitabından uyarlanarak çekilen Mind Hunter dizisi 1970 lerin Amerika’sında FBI’da arabulucu olarak çalışan Holden Ford ile psikoloji biriminde görevli Bill Tench üzerine ilerliyor.  Dizinin özünde ise Bu adamların nasıl düşündüğünü bilemezsek, onları nasıl durduracağız?” sözü yer alıyor.  Diziye bir başladınız mı kendinizi izlemekten alı koyamayacaksınız.

2. Dark (8.8)

Dark (8.8)

Netflix üzerindeki ilk Alman dizisi olma özelliğine sahip Dark dizide kasabada bir çocuğun kaybolmasının ardından kasaba da gerçekleşen gizemli olayları anlatıyor.  1 Aralık 2017’de Netflix üzerinde yayınlanan dizide Who Am I filmiyle tanınan Baran bo Odar. 

Şimdiye kadar izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.

1. The Punisher (8.9)

The Punisher (8.9)

Netflix orijinal serisin yeni dizisi The Punisher’da dizinin kahramanı eski asker Frank Castle’ın aksiyon dolu hayatı anlatılıyor. 17 Kasım 2017 tarihinde yayınlanan dizi Marvel hayranları tarafından çok sevildi. Ailesinin intikamını almak ve adaletsizliğe kendi çözümüyle çare bulmak için bütün düşmanlarını öldüren kahramanımız sizi etkisi altına alacak.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu