HaberlerYaşamYaşam - insan

2017 Casual Stil Önerileri

                Bültenlerde,moda bloglarında, eleştirilerde, programlarda casual olarak binen moda akımı Türkçe ifadesi ile ‘resmi olmayan, rahat, şık’ manasına gelir. Sokak stili olarak da adlandırabileceğimiz bir moda akımıdır bir bakıma. Tercihi çok,kullanımı rahat, yakıştıranların ise tarzını konuşturduğu bir stildir casual stili.

Casual Modası Nasıl Başlamıştır?

                Casual stilinin menşei Amerika’dır. Amerikan iş dünyasında bir uygulamadan dünya yayıldı bu stil. Malum işyerlerinde kravat, ceket gibi zorunluluklar var.Amerikalılar Cuma gününü serbest yaparak kişilerin dilediğince giyinmesine izin verdi. Cuma günü olmasının mantığı da hafta sonuna bugünden başlayıp, iş çıkışı eğlencelere başlayabilme imkânı olmasından gelir.

İlgili Makaleler

Casual Stili İçin Öneriler

Takım elbise yoktur ancak kumaş pantolon bu stilin temelinde yatar. En nihayetinde ofiste bir casual giyim söz konusu, rahatsınız ama iştesiniz. Kumaş üzerine spor klasik arası bir gömlek hoş bir kazakla kombinleyebilirsiniz. Bayanlara gelince onlarda klasik ceket ve klasik gömlek mantığından kurtularak casual stili benimseyebilir. Kullanılması gereken iki parçayı birlikte kombinlemek ve giyimi sıkılaştırmak yerine iki farklı kombinde kullanabilirler. Bayanların işi daha kolay. Çünkü tercih edebilecekleri hem şık hem de rahat çok parça var. Bayanlar hırkalar, renkli aksesuarlar ile giyimlerine bir enerji ve renk katabilirler. Bayanlar skinny jeanleri casual stilde bol bol kullanabilirler. Casual Stil günlük yaşamımızda rahatlığı ile en sık tercih edilen stillerin başında gelir. 


pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu