İlginç BilgilerListeler

2000’lerin Başında Efsane Olmuş, Şimdi Unutulmuş Bilgisayar Alışkanlıkları

Gençliği 2000’lerin başlarına gelip de bunları yaşamayan yoktur herhalde…

Winamp

Mp3 sitelerinden tek tek şarkıları indirip, muhteşem kaliteli bir sesle müzik dinlediğimiz bu uygulamayı kim unutabilir? o zamanlar sadece üye olup istediğimiz her şarkıya ulaşabileceğimiz siteler yok tabi. klasör klasör şarkılarımızı kaydedip sonra dinleyebildiğimiz winamp var.

Limewire

Zamanında yasadışı olan her şeyin programıydı…Bir nesil şarkılarını, filmlerini, oyunlarını hep bundan indirdi. O yeşil logosunu görüp de duygulanmamak elde mi? Saatlerce bilgisayarımıza insin diye başında beklediğimiz o uzun geceleri kim unutabilir? peki istediğimiz şey indikten sonra yaşadığımız mutluluk ve yanlış şeyin indiğini farkettikten sonra yadığımız hayal kırıklığını bir daha ne için yaşadık?

İnternete Bağlanırken Çıkan Ses

İnternete bağlanıyor olmanın verdiği mutluluk. Adeta bir marş . O sesi duyduğumuzdaki heyecanı şimdi duysak yine yaşamaz mıyız?

İnternet Cafeler

Okuldan çıkar çıkmaz gittiğimiz ilk yerdi. Yardımlaşmanın, eğlencenin oyun parklarının yeni adıydı internet cafeler. Bir dönemin unutulmaz cümleleri oldu “Masa 3’ü açar mısın?” ve “Abi 5 dakika daha uzatır mısın?”

MSN

Msn’in kapanması çağımızın en üzücü olaylarından biri olmuştur kesin. Afili nickname’ler, laf sokmalı dinlediğin şarkıyı gösterebilmeler hep onun yeri dolmayacak özellikleriydi. Karşı tarafa titreşim atma özelliği vardı ki bir de en sık kullandığımız olayıydı. O kadar sıktı ki hatta “Bu kadar sık titreşim gönderemezsiniz” yazısı hala hafızlalarımızda. Bu güzel nostalljik özellik şu anda Bip denilen mesajlaşma uygulamasında hala yaşatılmakta.

İlginiz Çekebilir

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu