HaberlerListeler

20 Bin Dolar Değerinde Süper Telefon Piyasaya Sürülüyor

Dünyanın en pahalı seri üretim telefonu

Sirin isimli telefon üreticisinin yeni tanıttığı ingiliz ve israil ortak yapımı olacak olan Sirin Solarin markası kullanıcılara askeri düzeyde bir güvenlik duvarı sunarken kullanılan teknloji olarak şuanda piyasada üretilen cep telefonlarından en az bir kaç yıl ileride olduğunu belirtilmiştir.

Sirin şirketinin kurucu ortaklarından birisi olan Moşe Hogeg Reuters haber ajansıyla yaptıpı röportajda ürettikleri telefonun ticari olarak çok satılacak bir fiyata sahip olmadığını ama kullanılan son teknoloji sayesinde insanlara güven vereceğini belirtmiştir. Zaten pazar olarak da yönetici pazarını seçtikleri için dünya genelinde ki on binlerce yönetici içinde 20 Bin $ çok da fazla bir para olmadığını anlayabiliyoruz.

Telefonda kullanılan teknolojiden sadece dünyanın en gelişmiş teknolojisi ve android işletim sistemi kullanılacağının dışında bir bilgi verilmiyor sanırım başka bir bilgi vermeyi düşünmüyorlar da. Ne kadar araştırsak da telefon hakkında uydurulmuş bilgiler haricinde teknik donanımı ve yazılımı hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadık.

Mayıs ayı içerisinde piyasaya sürülmesi planlanan Sirin Solarin dünya genelinde şuanda 1.1 milyar dolar olan lüks telefon pazarından büyük bir pay alacağına inanıyor. Zaten şuanda pahalı olarak satılan telefonların donanım olarak diğerlerinden hiç bir farkının olmadığını sadece üzerine eklenen değerli taşlarla yapılan işlemler sonucunda fiyatının yükseldiği düşünüldüğünde eğer dedikleri gibi dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip telefonu üretiyorlarsa kesin bir pay sahibi olacaklarını düşünebiliriz.

Günümüzde en pahalı telefonları Vertu firması yaptığım altın kaplama ve elmas gibi değerli taş işlemeleriyle piyasaya sürmektedir. Sattığı telefonların piyasaya değerleri 10 Bin $ ile 300 Bin $ arasında değişirken şimdiye kadar satılan en pahalı telefon ise üzerine siyah elmas eklenmiş olan Apple  iPhone 5 Black Diamond dur ve 15.3 milyon dolara satılmıştır.

Dünyanın en pahalı telefonu

Dünyanın en pahalı telefonu

Dünyanın en pahalı iphone telefonu

Dünyanın en pahalı iphone telefonu

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu