HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

18 Yaşından Küçük Herkesin Hayali Olan ve 18’i Geçince Asla Gidemedikleri Festivaller

18 yaş sınırı adeta kutsal bir sınır gibi görünmektedir. 18 yaşının altında yasak olan şeylerin on sekiz yaşını geçince serbest olması dolayısıyla bütün her şeyi yapmak hevesi bütün gençlerde vardır. Fakat 18 yaşını geçince de bütün hayallerin aslında gerçek olmayacağının çaresizliği ile moraller bozulmaktadır. Dünyaca ünlü festivalleri İnternet ortamında veya Tv lerde izleyerek oraya gitme isteği bastırınca birden akla oraya gidecek yanınızda arkadaş ve maddi imkansızlıkları getirince hayalleriniz suya düşebilir. Fakat birde bunlara gidebilecek imkanınız varsa bu keyfi hiçbir şeyden alamadığınızı var bu zevki tarif edemediğinizi göreceksiniz. Size bu festivalleri sayayım da canınız çeksin bir ahh ahh diyin.

1. Tomorrowland Festivali

Tomorrowland Festivali

Her yıl temmuz ayında düzenlenen festival Beçika’nın en büyük etkinliklerinden birisidir. Elektronik ve pop müzik üzerine olan festival 4 gün sürmektedir. Eğer imkanlar ve takviminiz müsaitse çadırınızı alıp 4 günlük kamp için hazırlanın.

2. Sensation Festivali

Sensation Festivali

2012 de başlayan bu festivalin sabit bir yeri yok her yıl dünyanın değişik bir yerinde düzenlenmektedir. Dünyanın en iyi djlerinin yer aldığı bu festival de eğlencenin dibine vurma imkanınız vardır.

Hemen bu yıl nerede onu araştırmaya başlayabilirsiniz.

3. Burning Man Festivali

Burning Man Festivali

Her yıl nevada da düzenlenen bu tarifi imkansız festivalin on binlerce katılımcısı olmaktadır.

Her yıl farklı bir konsept düşünülen festivalde kampın orta yerinde yaptıkları eserleri katılımcılara sergilemektedirler ve son gününde resimdeki ateşi yakmaktadırlar.

4. Roskilde Festivali

Roskilde Festivali

İlk 1970 ler de eğlenmesini bilen 2 üniversite öğrencisinin başlattığı ve bir hippi festivali olan Roskilde Festivalinde uçsuz bucaksız festival alanına 5 büyük sahne kurularak her yıl yüz bine yakın insana ev sahipliği yapmaktadır.

Gitmek isterseniz şimdiden hazırlanmaya başlayın.

5. Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali

İngiltere de 1970 te Jimi Henrix’in ölmesinin ardından başlayan Glastonbury Festivalinin o zamanlar katılımcı sayısı bir avuç iken şimdilerde yüz binlerce insanın katıldığı 4 gün süre ve dünyanın en büyük festivallerinden birisi haline gelmiştir.

Resimlere bakınca ahh ahh diyebileceğiniz bir festival.

6. Snowbombing Festivali

Snowbombing Festivali

Avusturya’ da Mayrhofen kayak merkezinde turizmci uyanıkların oluşturduğu ve gelenek haline getirilen güzel  bir müzik resitali. Kar kış kıyamet göze gelmezken soğukta oynayıp zıplayarak ısınmaya çalışan insanların bir araya geldiği ve can çektiren bir festival.

7. South by Southwest Festivali

South by Southwest Festivali

South by Southwest her yıl Austin – Texas, ABD de düzenlenen muhteşem bir etkinliktir. Asıl amaç müzik endüstrisi olan bu festivalde müzik açlığınızı sonuna kadar giderebilirsiniz.

8. World Electronic Music Festivali

World Electronic Music Festivali

Alternatif electro ve hard electro müziklerinin bir aya geldiği süper bir festival olan World Electronic Music Festivali her yıl kanada da gerçekleştirilmektedir.

Kanada’nın dış tarafında ontario da yapılan bu etkinlikte dans müzik eğlence açlığınızı giderebilirsiniz.

9. Ultra Music Festival

Ultra Music Festival

Başlangıcından bitişine kadar 3 hafta süre geçen Ultra Music Festivali Florida Miami’de gerçekleştirilmektedir.  Elektro müzik seven otoriteler tarafından dünyanın bir numaralı festivali olarak gösterilmektedir.

İmkanınız varsa ve gitmemişseniz ölmeden önce yapılması gerekenler listesine direk ekleyebilirsiniz.

10. Mardi Gras Festivali

Mardi Gras Festivali

Bu zamanda en büyülü New Orleans’ta yapılan Mardi Gras festivali başlama tarihi paskalya başlangıcına göre değişiklik gösterebiliyor ve 2 Şubat ile 9 Mart arasındaki belirlenen bir salı günü  başlamaktadır.

Çok kapsamlı olan festivalde adete rio gibi rengarenk kostümler yer almaktadır ve Spor etkinliklerinin yanı sıra dans ve tiyatro gibi gösterilerde yer almaktadır. Bunların yanı sıra yiyecek içecek için bir festival de diyebiliriz.

11. Rio Karnavalı

Rio Karnavalı

Hiç bir yorum yapmıyorum.

Siz anladınız resme bakın yeterli.

İlginiz Çekebilir

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu