HaberlerTürkiye

15 Temmuz’un Kahramanı Ömer Halisdemir Davası Kararı Çıktı

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişiminin engellemesinde en büyük rolü olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir, girişimin ilk anlarında darbeci general Semih Terzi’yi vurarak öldürmüş ve darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman ardından Terzi’nin yanındaki askerler tarafından şehit edilmişti.

Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in şehit edilmesi ile ilgili 18  sanık için görülen davada sanıkların tamamına darbeye teşebbüs suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi cezası verildi.

Sanık Fatih Şahin “SİZİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM” deyince salon karıştı

Mahkemede kararının açıklanmasının ardından davada sanık olan Fatih Şahin, mahkeme yönetimine “Sizi Allah’a havale ediyorum” diye bağırdı. Darbecinin bu sözünün ardından salonda yer alan şehit yakınları ve gaziler  Şahin’e tepki gösterdiler.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu