Faydalı BilgilerListeler

10 Adımda Kendinizi Tanıyın

1. Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin

Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin

Neyseniz osunuz. Kimsenin sizi değiştirmesine izin vermeyin. Unutmayın ki en önemli kişi sadece sizsiniz.

2. Alçak gönüllülük

Alçak gönüllülük

İnsanın olmazsa olmazlarıdır. Şayet buğday gibi öğrendikçe eğilirseniz daha huzurlu bir hayat sürersiniz. İç huzurunuz da böylelikle daha fazla olur.

3. Eleştiriyi dinleme

Eleştiriyi dinleme

Size karşı yapılan eleştirileri dinlemeniz sizin için iyi olacaktır. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değildir. İnsanları olduğu gibi kabul etmek üstünüzden büyük bir yük atacaktır.

4. Sorumluluk alın

Sorumluluk alın

Sorumluluk duygusu çoğu kişide olumlu etkiler yaratacaktır. Aldığınız bir işi hakkı ile tamamlamanız yetebilirlik derecenizi artıracak ve sonuçta mutlu bir insan olarak hayatınıza devam edeceksiniz.

5. Değişime açık olun

Değişime açık olun

Hayatımızda her şeyin değişebileceğini düşünmemiz insan olmanın altın kurallarındandır. Değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmak ise bizim için oldukça önemlidir.

6. Değişime kendinizden başlayın

Bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız öncelikle buna kendinizden başlamalısınız. Atacağınız her adım sizlere olumlu olarak dönecektir. Karşınızda ki insanı olduğu gibi kabul etmeniz ise sizlere olumlu etki bırakmakla beraber “kendini tanıma” konusunda size yardımcı olacaktır.

7. İnsanları dinleyin

Dinlediğiniz insan önemsendiğini düşünür ve size olan saygısı artar. Bundan dolayı karşınızda ki insanları dinlemelisiniz. Ne anlatmak istediğine kulak vermelisiniz.

8. Haklı çıkmayın

Her olayda ya da yaşanan her durumda siz haklı olacaksınız diye bir olay yoktur. Her zaman siz haklısınız diye de bir şey yok. Bunları göz önüne alarak her durumda haklı çıkmak yerine yaşadığınız her olayda mutlu olmaya çalışmalısınız. Böylelikle daha çok mutlu olacaksınız.

9. Affedin

Hatasız kul olmaz deyiminden yola çıkarak sizlere hata yapan insanlara kin duyup yıllarca üstünüzde taşımamalı bunları affetmeniz gerekli. Karşınızdakinden alacağınız en büyük intikam ise elbette affetmektir.

10. Kendinize zaman ayırın

Gün içerisinde kendinize ayıracağınız her dakika sizlere olumlu bir dönüş yapacaktır. İç sesinizi dinleyin ve huzura kavuşun.

SONUÇ OLARAK;

Kendini tanıma konusunu ele aldığımız bu yazımızda kendini tanıma konusunda sorun yaşayanlar için kendini tanıma ve geliştirme yöntemlerini paylaştık. Sizde burada belirttiğimiz yöntemleri gündelik hayatınızda uygulayarak kendinizi tanımak ve geliştirmek konusunda bir adım daha atabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu