Haberlerİlginç Haberler

1 Kavanoz Çöpe 3 Yıl Sığar mı?

Lauren Singer, New York Üniversitende çevre ile ilgili çalışmalar yaparken, ne kadar fazla atık ürettiğini fark etti.

Lauren Singer

Lauren Singer

Singer, eve gelip buzdolabını açtığında, önce çok fazla hazır gıda tükettiğini fark etti, sonra yavaş yavaş hayatından plastik atık üreten hazır gıdaları çıkardı.  Alışveriş yaparken paketlenmiş, naylon ve plastik ürünleri nasıl tercih etmeden yaşayabilirimin yolunu buldu.


2012 yılından beri doğal ve organik ürünlerle beslenerek paketlenmiş hazır gıdalardan uzak durarak hem sağlığını hemde çevreyi korudu. bu yöntemi seçtiğinden beri daha sağlıklı yaşadığını ifade ediyor. bu değişim sayesinde evinden 3 yılda sadece 1 kavanoz çöp çıktı. Bu işi nasıl başardığı ile ilgili sırlarında blogunda paylaştı.

İlgili Makaleler

Tek kullanımlık tıraş bıçağı yerine, tıraş makinesi veya lazer epilasyon, plastik diş fırçası yerine geri dönüşümlü bambu diş fırçası, pamuğu bile geri dönüşümlü pamuk olarak kullanabileceğimizi Lauren bize öğretti :) naylon torba yerine, organik bez torba, plastik cam şişeler yerine cam şişeler kullanın diyerek tavsiyelerine devam ediyor. daha fazla detay için blogunu ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu