Hastanede Yatan Çocuklar İçin Yapılmış Sinirli Noel Photoshopları
Neredeyse bütün dünyada yeni yıla nasıl girerseniz öyle devam eder diye bir inanış hakim. Bazıları ailesiyle ve sevdikleriyle yeni yılı veya noel'i kutlarken, bazıları o kadarda şanslı değil. Zorlu hastalığından dolayı bu günleri hastanede geçirmek zorundalar. İşte onların bu haline üzülen iyi insanların hazırladığı harika fotoğraflar.

2016 yılında hayata geçirilen "the heart Project" (Kalp Projesi) isimli proje ile hastanelerde yatan ve belkide bir sonraki noeli göremeyecek olan hasta çocuklar için en güzel noel hatıraları yaratılmaya çalışılıyor. Bu projede yer alan gönüllüler hastaneleri ziyaret ederek yanlarında götürdükleri ekipmanlarıyla orayı adeta bir stüdyoya çeviriyor ve ardından yeşil perde önünde çektikleri fotoğrafları photoshopla yeniden yaratıyorlar.

İlk  Melbourne Hastanesinde başlayan bu proje daha sonra zamanla Yeni Zelanda, Kanada ve İngiltere'ye yayıldı. Aşağıda göreceğiniz fotoğraflardaki çocukların hemen hepsi ağır hastalar ülkemizde noel deyince biraz ters algı oluşsa da önemli olan burada bir kaç çocuğun ömrünün belkide son günlerinde mutlu  olması. Geçmişte fotoğrafı çekilen ailelerden bazıları çekilen bu fotoğrafın son aile fotoğrafları olduğunu belirtmesi gönüllülerde bir hüzne sebep olduğunu söylüyorlar.

Fotoğrafların orijinal hallerini ve photoshop yapılmış hallerini sayfayı aşağıya doğru kaydırarak görebilirsiniz. Umarım ülkemizde de çocuklar için bu ve buna benzer bir çok etkinlik yapılabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları