Sanal Bebek Evlat Edinme Dönemi Geliyor
Çocuk sahibi olamayan veya maddi yükün altına girmek istemeyen kişiler için ilerleyen dönemde sanal bebek evlat edinme dönemi geliyor.

Kişilerin Genlerine Uygun Olacak

İlerleyen dönemlerde insan genlerinin daha detaylı incelenip bilgisayar ortamına veri şeklinde işlenebileceği açıklandı. Sanal bebekler de bu verilerden elde edilen sonuçlara göre şekillendirilecek ve kişiye benzerlikler içerecek. Özellikle çocuk sahibi olamayan kişiler için güzel bir yenilik olacağı düşünülüyor.

Bebekle İletişim Mümkün Olacak

Tıpkı normal bir bebekte olduğu gibi yapılacak olan teknolojik çalışmalar sonucunda sanal bebeklerle de iletişim kurabileceğiz. Bizim sesimizi algılayıp tepki verecek olan bebeklerde bir yapay zeka da olacak. İletişim kurulması ve bebeğin görülmesi için de sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanılması bekleniyor.

İki Farklı Kişiden Gen Alınıp Birleştirilecek

Gerçek bebeklerde olduğu gibi sanal bebeklerin de anne ve babadan gelen gerçek genlere göre şekillenmesi bekleniyor. Bu sayede davranış ve görünüş özelliklerinin de kişilerin genlerine göre şekillenmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor.

İddiaya Göre 2050 Yılında Hayatımıza Girecekler

Teknolojinin hızına bakıldığı zaman birçok bilim adamı sanal bebeklerin ortalama 2050 yılında tamamlanmasını bekliyor. Henüz önümüzde uzun yıllar olsa da bu denli bir teknoloji tüm insanlığı şaşırtacaktır.

Sanal bebeklerin ayrıca gerçek bebek sahibi olmak isteyenler için bir simülasyon olması da beklenenler arasında. Hastanelere gelmesi beklenen bu teknoloji ile birlikte hamile bireylere gerçek bebek öncesinde bir hazırlık ve deneyim kazandırılması da muhtemel.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları