Gebze - Halkalı banliyö hattındaki ücret tarifelendirmesi halkı isyan ettirdi
Gebze - Halkalı arasında hizmete giren banliyö treni yeni adıyla Marmaray'ı kullanan vatandaşlar, kısa mesefa seyahatlerinde büyük şok yaşadılar. TCDD fiyatlandırmasındaki bir sorun sebebiyle bütün yolculardan 5.70 TL kesildi. Bu olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Uzun bir aradan sonra yeniden çalışmaya başlayan Gebze balniyö treni artık Halkalı'ya kadar gidiyor. Bugün bu hattı kullanan vatandaşlar, TCDD tarafından belirlenen ücret tarafilerinde yaşanan sorun yüzünden mağdur oldular. Kısa mesafede de 5.70 TL ücret ödemek zorunda kalan ve indikleri durakta İstanbul Kartlarına iade alamayanlar özellike sosyal medya üzerinden şikayet etmeye başladılar.

Tam akbili olanlar ise kısa mesafe seyahatlerinde 3 biniş ücreti ödediklerini belirttiler. Kısa mesefe gittikten sonra duraklarda yeralan iade makinelerinden de ücret iadesi olmayınca özellikle sosyal medyada @ibbSosyalMedya hesabı etiketlenerek şikayet paylaşımları yapılmaya başlandı.

Şikayetlerin bazılarının ise hattın daha tam hazır olmadan açıldığı ve bunlardan yolcuların mağdur olduğu yönünde olduğu görülüyor.

Gebze - Halkalı hattı ücret iadesi nasıl alınıyor?

Sosyal medyadan ve Beyaz Masa üzerinden şikayetler artınca ücret iadelerinin yapılabileceği duyurusu yapıldı. Ücret iadesi alabilmek için İBB Beyaz Masa'dan kart numaranızla kayıt açtığınızda ücret aidesinin yapılacağı belirtiliyor.

Durum ile ilgili sosyal medyada paylaşılan şikayetlerden bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları