Süper Lig'de uzun bir süredir ezeli rekabetin devam ettiği Fenerbahçe ve Galatasaray derbisinde kazanan olmadı. Maçın 1-1 tamamlanmasının ardından her iki takım yetkililerinden de hakem hakkında bazı tepkilerde bulunulması dikkat çekti.
Dev derbi beraberlikle sonuçlandı

Uzun bir süredir Galatasaray’a evinde yenilmeyen Fenerbahçe, bu serisini devam ettirmeyi başardı. Dev derbide kazanan olmadı ve maç 1-1 sona erdi. Maçta sonunda dikkat çeken nokta ise her iki taraftan da hakemin yönetimi hakkında kötü yorumlar gelmesi oldu.

Goller Eljif Elmas ve Onyekuru'dan Geldi

Oynanan dev derbide goller 66. dakikada Onyekuru ve 71. Dakikada genç oyuncu Eljif Elmas'tan geldi.

Hasan Ali’nin 45. dakikada kırmızı kart görüp takımını 10 kişi bırakmasının ardından oyuna hakimiyeti kuran taraf genelde Galatasaray oldu. Rakibi Fenerbahçe’nin eksik kalmasını fırsat bilen Galatasaray, tüm hatlarıyla birlikte karşı tarafa hücuma geçti.

Fatih Terim’in öğrencileri, en son 1999 senesinde evinde yendikleri Fenerbahçe’yi bu sezon da yenememiş oldu. Ersun Yanal ile birlikte yoluna devam eden Fenerbahçe de evinde Galatasaray’a kaybetmemenin sevincini yaşıyor. Her ne kadar ligde istediği yerde olmasa da seriyi bozmaya niyetli olmayan sarı lacivertli ekip, taraftarlarının desteğini boşa çıkarmamış oldu.

Can Bartu Unutulmadı

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Fenerbahçe'nin usta isimlerinden Can Bartu dev derbide unutulmadı. Fenerbahçe tribünlerinden açılan pankartla anılan usta isime Galatasaraylı taraftarlar da saygısını sundu.

Daha önceki maçlarda hem Galatasaray’ın sahasında hem de Fenerbahçe’nin kendi evinde yapılan deplasman tribünlerine ek hoparlör uygulaması bu sene her iki tarafta da uygulanmamıştı. Ancak yine de kendi sahasında taraftarlarının sayıca üstün olması nedeniyle Fenerbahçe taraftarları karşı takımı destekleyen seyircilerin sesini bastırmayı başardı.