Aralarında Filli Boya markasınında yer aldığı bir kaç firmayı bünyesinde barındıran Betek Boya ve bağlı iştirakleri, merkezi Japonya'da yer alan Nippon Paint Holdings firmasına satıldı.
Dev boya firması Japonlara satıldı

Merkezi Japonya'da bulunan Nippon Paint Holdings bir süredir pazarlıkları sürdürdüğü Betek Boya firmasıyla anlaşmaya vardı ve Filli Boya markası ve iştiraklerine ait hisselerin tamamını aldı.

Satışa finansal danışmanlık yapan Ünlü&Co 26 Nisan tarihinde bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Nippon Paint Holdings firmasına devrini gerçekleştiren sözleşmeyi imzaladıklarını ifade etmişti.

FİLLİ BOYA 1,4 MİLYAR TL'YE SATILDI

Nippon firması tarafından yapılan açıklamada Betek Boya ve iştiraklerinin hisselerinin tamamının satın alma bedeli olarak 1,4 milyar TL ve şirketin sahip olduğu borçlanmalarla birlikte ise bu fiyatın 2,39 milyar TL olduğu belirtildi.

Satın alma işleminin tamamlanmasının ardından, Nippon tarafından borçların yeniden düzenlenmesi için Betek Boya'ya sermaye artırımı sağlayacağı belirtildi.