Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Taksim Meydanı'nda halka seslendi. Konuşmasına seçimin demokrasi için önemini anlatarak başladı. Konuşmasının sonunda ise sanatçılara karşı sert eleştirilerde bulundu.
Cumhurbaşkanı'ndan Sanatçılara Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'nda vatandaşlar ile buluştu. Erdoğan Taksim Meydanı'nda konuşma yaptı.  Son günlerdeki tartışmalara yönelik konuşmasında, isim vermeden bazı sanatçıları hedef aldı.

Cumhurbaşkanı, bugün ki konuşmasında sanatçıları eleştirirken şu sözleri kullandı;

"Bunlar o kadar şirazeden çıktı ki, şimdi statların tribünlerine pankartlar asıp, FETÖ'nün uşaklarının sloganlarını yazıyorlar. Bu stadları biz yaptık biz. Kapalı spor salonunda beyefendinin ifadelerini oarada söylettiriyorlar. Bunlara eyvallah diyemeyiz. Sanatçılarımızın arasına da nifak tohumu ektiler. Sanatçılarımızı da tehdit ettiler. Sanatçı sanatıyla konuşur. Bu tür insanlara dalkavutluk yapmaz. Afrin sınırına gidince sanatçılarımıza demediğini bırakmadı Kılıçdaroğlu. Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz?''