Kripto para piyasasının en önemli oyuncularından Bitcoin eski günlerine dönüş sinyalleri vermeye başladı ve 7000$ seviyesini geçerek son aylardaki kendi rekorunu kırdı. Nereseyde bütün kripto para birimleri yükselişte.
Bitcoin yeniden yükselişe geçti

2017 yılında önlenemez yükseliş gösteren ve yılın sonlarındaki zirvesinin ardından da hızla düşmeye başlayan kripto para piyasasında en büyük düşüşlerden birisi de Bitcoin'de yaşanmıştı. Son günlerde artık görünen piyasanın hızla toplarlanmaya başladığı ve Bitcoin fiyatının 7000$ seviyesini geçtiği görüldü.

2018 yılının büyük kayıplarla geçmesinin ardından 2019 yılının ilk günlerinden itibaren dünya kripto para piyasasında bir kıpırdanma yaşanmaya başlamıştı. Bu tarihten itibaren özellikle Bitcoin daha sağlam ve istikrarlı yükseliş gösterirken, diğer para birimleride onunla birlikte yüseklemeye devam ettiler. 

Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle ise kripto para piyasasında %20 gibi bir artış yalandı ve Bitcoin fiyatı 7.300$ a kadar yükseldi. Aynı zamanda Ethereum 197$ olurken, Bitcoin Cash ise %30 artış göstererek 372 $ seviyesine kadar yükseldi. Hatta kripto para piyasasındaki ilk 100 para birimine baktığımızda ise bir kaçı hariç hemen hepsinin yükseldiği görülmektedir.

Yaşanan son artışla birlikte dünya genelinde kripto para piyasası toplam hacmi uzun bir aradan sonra 200 milyar dolar seviyesini geçti. Bu değerin yaklaşık %59'u sadece Bitcoin'e ait olduğunu da söylememiz gerek.