Alfa Romeo'nun sadece 1000 adet üreteceğini duyurduğu spor otomobili Alfa Romeo 4c Türkiye'de satışına başlandı.

Alfa Romeo 4c Spider Türkiye'de Satışta

Ünlü otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun yeni tanıtımını yaptığı ve tüm dünyada sadece 1000 adet üretileceğini duyurduğu Alfa Romeo 4c Spider Türk otomobil severler içinde satışa sunuldu.

Standart versiyonunda bez sökülebilir tavana sahip olan otomobil sadece iki kişilik ve arkadan itişli. Motoru ortada bulunan spor otomobilin gövdesi karbon fiber ve güçlendirilmiş alüminyumdan oluşuyor.

Standart donanım olarak sunulan bez sökülebilir tavan yerine isterseniz opsiyonel olarak karbon fiber tavanda seçebiliyorsunuz. Buna ek olarak arabanın arkası ve çarpışmada darbe alması muhtemel kısımlar ise ekstra güçlendirilmiş alüminyumdan yapılmıştır. Böylece araba daha sağlam ve daha hafif olmaktadır.

Alfa Romeo 4c Spider da kullanılan 6 ileri çift kavramalı ve yarı otomatik olan TCT şanzıman kullanılırken, turbo destekli 1750cc motoru 237 Hp güç ve 350 Mn tork üretiyor. 

Sadece 4 metre uzunluğa sahip olan 4c spider 0-100 km hızlanması 4.5 saniye gibi kısa bir süredir. Fabrika verilerinde maksimum hızı 258 Km/s olarak verilmiştir.

Son olarak yurt dışında tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı 57.500$ iken Türkiye' de  Alfa Romeo 4c Spider satış fiyatı 140.000 euro (yaklaşık 448.000 TL) dir.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları