ABD, Türkiye'yi bu seferde Venezuela üzerinden tehdit etti
ABD Dışişleri Bakanlığında görevli Venezuela özel temsilcisi olan Elliott Abrams yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin Maduro'ya verdiği destek Amerika'nın politikasına ters. Türkiye'nin bu desteği verme yöntemlerine ABD Maliye Bakanlığı yaptırımları bağlamında bakmayı sürdüreceğiz." diye belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri, Venezuela'da bulunan diplomatik personellerini ülkesine çekmeye hazırlandığı sırada, ABD'nin Venezuela özel temsilcisi olan Elliott Abrams tarafından Türkiye'nin Maduro rejimine olan desteğiyle ilgili açıklamasında "Türkiye'nin Maduro'ya verdiği destek ABD'nin politikasına ters" dedi.

Elliott Abrams Dışişleri Bakanlığı basın açıklamasının başlamasından önce gazetecilerin yönelttiği soruları yanıtladı. Venezuela özel temsilcisine özellikle Türkiye'nin Maduro rejimine olan desteği ve bu desteği ve Türkiye ile Venezuela arasındaki yapılan altın ticareti soruldu.

"TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ ABD POLİTİKASINA DESTEK OLMUYOR"

Soruları yanıtlayan Elliott Abrams, "Türkiye'nin Maduro'ya verdiği destek Amerika'nın politikasına ters ve bu politika yardımcı olmuyor. Türkiye'nin bu desteği verme yöntemlerine ABD Maliye Bakanlığıyaptırımları bağlamında bakmayı sürdüreceğiz" diye söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yine bir ABD'li üst düzey yönetici açıklamasında Türkiye ile Venezuela arasında yapılan ticareti incelediklerini belirtti ve bu durumun Amerika'nın Venezuela'ya uyguladığı yaptırımları ihlal ettiği tespit edilirse harekete geçeceklerini söylemişti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları