0’dan 100’e 1.9 Sadece Saniyede Çıkan Tesla Roadster'in Kalkış Hızı Test Edenleri Şaşırttı
Tesla Roadster modelinin 0-100 testleri herkesi hayrete düşürdü. 0 km den 100 km/s hıza çıkması sadece 1.9 saniye süren aracın içindekiler heyecanını koruyamadı.

Trafikte seyrederken 100 km/saat hızla seyahat etmek kimseye farklı gelmez fakat araba dururken gaza bastığınızda aniden hızlanarak 100 km hıza çıkıyorsa bunu ne kadar sürede yaptığı herkese farklı hissettirebilir. 

Drag yarışları da aslında bu prensip üzerine kurulu diyebiliriz, yarış sırasında belirli mesafeyi en kısa sürede bitirmek için en çabuk hızlanan araç olmak gerekiyor. Tesla'da yeni arabası Roadster modelinde bunu baz alarak piyasaya sürecekleri arabanın elmiş geçmiş en hızlı seri üretim araba olduğunu iddia ediyor.

0'dan 100 km hıza sadece 1.9 saniyede çıkmayı başaran Tesla Roadster, saatte 160 km hıza ise sadece 4.2 saniyede ulaşmayı başarıyor. Aracın maksimum hızı ise 400 kilometre/saatin biraz üzerinde. Tesla Roadster satış fiyatı ise 200 bin dolar olacak. Tesla Roadster’in asfaltlara çıkışı ise 2020 yılında olması planlanıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları